بهترین افزونه های سئو وردپرس

بهترین افزونه های سئو وردپرس

در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های سئو وردپرس را برای شما عزیزان معرفی کنیم.سئو (Saerch Engine Optimization  seo) بهینه سازی سایت در  موتورهای جستحو می باشد.سئو مجموعه ای از کارهاست که برای بالا بردن تعداد بازید ،رنک سایت و ترافیک سایت انجام می دهیم.اکثر ورودی کاربران به سایت توسط صفحه اول گوگل وارد سایت شما می شوند،پس باید بر روی سئو سایت خود کار کنید.

امنیت سایت،سرعت سایت و متریال بودن سایت برای گوگل مهم است حتما این موارد را رعایت کنید.

انواع سئو

سئو درون صفحه:

کارهایی که شما برر روی سایت خود انجام می دهید تا بتوانید سایتتان را برای گوگل آماده کنید و رنکینگ بالایی به دست آورید را سئو درون صفحه می گویند.استفاده از قالب مناسب،سرعت بالای سایت،متن مناسب و… از جمله این عوامل به شمار می آید.

فاکتورهای مهم سئو درون صفحه

سرعت سایت:

سرعت سایت در سئو تاثیر دارد پس برای بالا بردن سرعت سایت باید از قالب های مناسب استفاده کنیدقالب هایی مانند آوادا ، زفایر ، انفولد  و ایمپرزا سرعت مناسبی دارند همچنین این قالب ها از کدنویسی مناسبی برخوردارند.استفاده از افزونه های مناسب افزایش سرعت هم می تواند باعث افزایش سرعت شود حتما از افزونه هایی مانند راکت استفاده کنید.

تصاویر سایت:

تصاویر سایت باسد از خاصیت Alt برخوردار باشند.از افزونه های فشرده سازی تصاویر استفاده کنید.محتوا با داشتن تصاویر برای کاربران اهمیت دارد پس از تصاویر مناسب در مقالاتتان استفاه کنید.

عنوان مناسب:

بهترین عنوان که دارای کلمات کلیدی هستند را انتخاب کنید ،عنوان مطالب یکی از مهم ترین عوامل در سئو درون صفحه می باشد.

ساختار URL:

از کلمات انگلیسی برای url ها استفاده کنید.

هدینگ ها:

اگر از هدینگ ها استفاده مناسب بکنید می توانید در گوگل پیشرفت مناسبی داشته باشید.از هدینگ h1 فقط یک بار ،آن هم در عنوان مطالب استفاده شود.مطالب مهم را هدینگ H2 قرار دهید و همینطور زیر شاخه های مطالب را H3 قرار دهید.

کلمات کلیدی:

از کلمات کلیدی مناسب و با چگالی مناسب استفاده کنید.نباید بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کرد تعداد این کلمات توسط افزونه یواست سئو سنجیده می شود .برای پیدا کردن بهترین کلمه کلیدی از افزونه wordpress keyword tool استفاده کنید.

لینک های داخلی:

لینک های داخلی تاثیر بسیار زیادی در سئو دارند حتما از لینک های داخلی به صورت مناسب استفاده شود.

در مخزن وردپرس حدود ۹۸۰ افزنه مربوط به سئو یافت می شود, اما همه آنها کارایی لازم برای بهینه سازی سایت ندارند و نمی توانند رتبه سایت شما را در گوگل به جایگاه خوبی برسانند.

بهترین افزونه های سئو وردپرس:

۱-بهترین افزونه های سئو وردپرس:افزونه Yoast SEO(یواست سئو)

بهترین افزونه های سئو وردپرسyoast SEO

بهترین افزونه های سئو وردپرسyoast SEO

به جرات می توان گفت یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس , افزونه Yoast SEO می باشد.این افزونه تا کنون بیش از ۵ میلیون بار نصب شده است.در صد رضایت کاربران از این افزونه بسیار عالی و دارای ۵ ستاره در مخزن وردپرس هست.افزونه Yoast SEO  در سال ۲۰۰۸ به بازار ارائه شده است.

این افزونه به دلیل آسانی کار با آن  و هچنین کاربرد بالا از محبوبیت بالایی بین وبمسترها برخوردار است.این افزونه به ۴۲ زبان گوناگون از جمله فارسی ترجمه شده است.

این افزونه در دو نسخه رایگان و پولی ارائه شده است.نسخه رایگان آن امکانات خوبی برای بهینه سازی سایت دارد.اما اگر از نسخه پولی آن استفاده کنید امکانات فوق العاده ای را در اختیار شما قرار خواهد داد.

از جمله تفاوت های نسخه رایگان با نسخه پولی این است که در نسخه رایگان فقط یک کلمه کلیدی وارد میکنیم اما در نسخه پولی آن میتوان تعداد زیادی کلمه کلیدی ساخت.ضمنا نسخه پولی آن امکان ریدایرکت را برای شما فراهم میکند.

۲- افزونه All in one SEO 

All in one SEO 

All in one SEO

این افزونه هم جزو بهترین افزونه های سئو وردپرس به حساب می آید.افزونه All in one SEO کار خود را از سال ۲۰۰۷ شروع کرده و تا کنون بیش از ۵ میلیون بار بازگزاری شده است.
این افزونه هم دارای دو نسخه رایگان و پولی می باشد.

از مزایای افزونه All in one SEO می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی کردن از نقشه سایت شما
 • گزارش گوگل را تجزیه و تحلیل میکند
 • به ۵۷ زبان دنیا ترجمه شده است
 • با انواع افزونه ها هماهنگی دارد
 • با php7 هماهنگی دارد

۳- افزونهSquirrly SEO

Squirrly SEO

Squirrly SEO

افزونه Squirrly SEO که به معنی سنجاب است توانسه تا کنون بیش از ۲۰۰۰۰ نصب فعال داشته باشد. این میزان نصب در مقایسه با افزونه های بالا عدد خیلی کمی است ولی این افزونه هم کارایی هایی مخصوص خود را دارد.افزونه Squirrly SEO شانس شما را برای دیده شدن در گوگل افزایش می دهد.این افزونه به شما یک دیدگاه جامع می دهد که گوگل چگونه سایت شما را می بیند و آنچه که گوگل برای نشان دادن سایت نیاز دارد را در اختیار شما قرار می دهد.

این افزونه صفحات سایت های دیگر را برای شما نمایش می دهد که با شما در یک کلمه برای افزایش رتبه گوگل در رقابت هستند

از جمله ویژه گی های افزونه Squirrly SEO می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی
 • جستجوی کلمات کلیدی
 • جلوگیری از نشر مطالب تکراری سایت
 • سازگاری با دیگر افزونه ای سایت
 • ارایه نقشه سایت
 • و…

۴- بهترین افزونه های سئو وردپرس :افزونه SEO Press

SEOPress

SEOPress

افزونه SEO Press  توانسته تاکنون بیش از ۸۰۰۰۰ هزار نصب فعال داشته یاشد. افزونه SEO Press یک افزونه قدرتمند برای سئو کردن وبسایت می باشد. این افزونه در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می شود , اما نسخه رایگان آن امکانات زیادی ندارد.اشترک گذاری شبکه های اجتماعی و همچنین ساخت فایل های html و xml از ویژه گی های بارز این افزونه به حساب می آید.این افزونه توانایی کنترل ریدایرکت ۳۰۱ را دارد.برای بالا بردن کیفیت محتوا آن را آنالیز می کند.

دیگر ویژه گی های افزونه SEO Press به شرح زیر است:

 • مدیریت و ریدایرکت صفحات ۴۰۴
 • ساخت نقشه سایت
 • کنترل آدرس Url استادارد
 • آنالیز محتوا وبسایت
 • تولید نقشه سایت
 • و…

نتیجه گیری:

ما در مقاله های قبلی بهترین افزونه های امنیت وردپرس را معرفی کرده بودیم,در این مقاله هم سعی کردیم بهترین افزونه های سئو وردپرس را برای شما عزیزان معرفی و ویژه گی های آنها را بگوییم.در میان این افزونه های افزونه یواست سئو از محبوبیت و کیفیت بسیار بالای نسبت به دیگر افزونه ها برخوردار است.این افزونه دارای ویژه گی های فوق العاده ای برای افزایش رتبه وبسایت شما است.

از میان این افزونه ای بهتر است از افزونه یواست سئو استفاده شود.

اگر شما نظر دیگری دارید حتما با ما در میان بگذارید.

نظر