جلسه اول از آشنایی و آموزش سرچ کنسول درباره مفاهیم ابتدایی

آموزش سرچ کنسول با کانون وردپرس

آموزش سرچ کنسول در بین دسته بندی هایی قرار می گیرد که افراد تمایل زیادی به دنبال کردن آن دارند. چرا که با استفاده از آن می توانند به کاربردهای زیادی دست پیدا کرد. در واقع گوگل سرچ کنسول یک ابزاری به حساب می آید.با این ابزار می توان موتورهای جستجوگر را به طور کامل بررسی کرد. همچنین آمار و وضعیت های آن را مشاهده کرد. آموزش هایی که در رابطه با سرچ گوگل کنسول وجود دارند، شامل چندین جلسه می باشند و یاد گرفتن همه آن ها برای بهره مندی از سئو بهتر در گوگل الزامی است. به همین علت قصد داریم تا در چند جلسه شما را با این مباحث آشنا کنیم تا با این غول بزرگ یعنی گوگل کنار بیایید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش سرچ کنسول

آموزش سرچ کنسول

چرا باید از گوگل سرچ کنسول استفاده کنیم؟

یکی از موارد بسیار مهم در مباحث آموزش سرچ کنسول این بوده که چه دلایلی برای استفاده از این ابزار وجود دارند. در واقع در یک دسته بندی کلی می توان اینطور بیان داشت که موارد گوناگونی وجود دارند که هر کدام از آن ها به نحوی می توانند باعث شوند تا از این ابزار بهره گرفته شود. از جمله آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

  1. ربات های گوگل به سایت شما دسترسی دارند

از جمله دلایلی که می تواند باعث شود تا شما آموزش های مربوطه را ببینید و به درستی از این ابزار استفاده کنید این بوده که می توانید این اطمینان را به دست آورید که ربات های گوناگون گوگل سایت شما را با دقت بالایی مورد بررسی قرار می دهند و به نوعی به محتواهای شما دسترسی دارند.

  1. مشکلات فنی سایتتان را برطرف می کنند

برای اینکه بازدید سایت شما افزایش پیدا کند، نیاز به تهیه برخی از فاکتورهای پراهمیت است. سایت شما نباید هیچگونه مشکل فنی را داشته باشد. این امر باعث ریزش مخاطبان شما خواهد شد. از این رو در آموزش سرچ کنسول شما می توانید مشکلات متنوعی که باعث وارد شدن ضربه به رتبه سایتتان می شوند را شناسایی کنید و برای رفع آن ها برنامه ریزی کنید.

  1. در صورت نیاز نتایج را حذف کنید

برای اینکه سایت شما بتواند رتبه خوبی را به دست بیاورد، نیازمند بارگذاری مطالب و محتواهای جذاب و بدون نقص می باشد. شما با انتشار این مطالب می توانید از گوگل سرچ کنسول استفاده کنید تا به خوبی محتواهای شما را بررسی کنند. همچنین اگر از یک مطلب راضی نبودید و احساس می کنید، رتبه سایت شما را کاهش می دهد تنها با یک درخواست آن را حذف کنید.

سه گزینه ذکر شده تنها بخشی از مواردی به حساب می آیند که به شما ثابت می کنند برای داشتن یک سایت بهینه نیاز به آموزش سرچ کنسول دارید.

بعد از آموزش سرچ کنسول گوگل چه کارهایی را می توانیم انجام دهیم؟

بعد از اینکه جلسات مربوط به سرچ کنسول گوگل را گذراندید، می توانید با استفاده از آن بهره های زیادی را در جهت بهبود سایت خودتان ببرید که از مهم ترین آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  1. برای لینک های سایت خود می توانید درخواست ایندکس را داشته باشید.
  2. می توانید از نرخ کلیک خود آگاه شوید و آن را مشخص کنید.
  3. خطاهای سایت را مشخص می کنید و برای رفع آن ها تلاش می کنید.
  4. عبارات و کلمات کلیدی بسیار مهم را پیدا می کنید.
  5. می توانید به تمامی لینک های داخلی و خارجی که به مطالب خود داده اید، دسترسی پیدا کنید.

چگونه سایت خود را فهرست گوگل قرار دهیم؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که در رابطه با آموزش سرچ کنسول پرسیده می شود این بوده که چگونه می توانیم سایت مورد نظر را در فهرست مربوط به نتایج گوگل جای دهیم. در ابتدا باید بگوییم که این کار هیچ هزینه ای را برای شما ندارد و شما می توانید به صورت کاملا رایگان نسبت به این کار اقدام کنید. برای این کار کافیست لینک مورد نظرتان را به سایت بدهید و درخواست ایندکس شدن داشته باشید. خزنده ها و یا کاوشگرهای گوگل می توانند این عملیات را به صورت خودکار به انجام برسانند و سایت شما را در فهرست مورد نظر قرار دهند. این کار باعث خواهد شد تا محتواها و مطالب شما با سرعت بیشتری بررسی شوند. در صورت شناسایی سایت  به کاربران پیشنهاد داده شوند.

آموزش گوگل سرچ کنسول

آموزش گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول چه گزارش هایی را به ما می دهد؟

اگر می خواهید بازدید سایت شما افزایش پیدا کند و به طور کلی رتبه خوبی را در موتورهای جستجوگر پیدا کنید، به یک ابزار خاص نیاز دارید. از جمله این ابزارها می توان به گوگل سرچ کنسول اشاره کرد. سرچ کنسول می تواند گزارش های متعددی را به سایت شما دهد. تمامی این گزارش ها باعث خواهند شد تا سئوی سایت شما بهبود پیدا کند.با استفاده از این ابزار به طورکلی آمار بازدید سایت یک روند صعودی را طی می نماید. از جمله این گزارش ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. گزارش Queries

این گزارش یک صفحه جداگانه را در آموزش سرچ کنسول به خود اختصاص داده است. شما با استفاده از این گزارش می توانید متوجه شوید که کدام یک از کلمات سایت شما در صفحه گوگل بالا آمده اند. در صورتی که آمار هر کدام از این کلمات بهتر بود، می توانید وقت زیادی را برای سئوی بهتر آن کنید.

گزارش Queries

گزارش Queries

  1. سایت مپ

از دیگر موارد مهم در مبحث آموزش سرچ کنسول، سایت مپ می باشد. با استفاده از این صفحه شما این قابلیت را خواهید داشت تا نقشه سایت را وارد کنسول گوگل کنید. قرار دادن سایت مپ در گوگل تاثیر خوبی در سئو می گزارد

گزارش زیر به شما نشان می دهد که از چه لینک های خارجی و داخلی برای سایتتان استفاده شده است.

گزارش Links

گزارش Links

سخن آخر

جلساتی که به منظور آموزش سرچ کنسول برگزار می شوند، می توانند تا بی نهایت نیز ادامه داشته باشند. چرا که مباحث بسیار گسترده ای در هر کدام از آن ها وجود دارند. در اولین جلسه از آموزش، ما سعی کردیم شما را با مفهوم کلی گوگل سرچ کنسول آشنا سازیم. در جلسات بعد شما را با مباحث گسترده ای روبه رو خواهیم کرد که برای سایت شما بسیار مفید باشند.