جلسه سوم: تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم از آموزش سرچ کنسول

تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم در چیست؟

تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم را قرار است در سومین جلسه از آموزش سرچ کنسول به شما بگوییم. شاید افرادی که از این موضوع اطلاع نداشتند، با تغییرات بسیار زیادی روبه رو بودند. به گونه ای که نمی توانستند کارهای خود را عملی کنند. همین مورد باعث می شود تا سئو و همچنین بازدید سایت در گوگل با مشکل مواجه شوند. از این رو اگر یک سایت را مدیریت می کنید و سایتتان را در داخل گوگل سرچ کنسول ثبت کرده اید، باید بدانید که چه تفاوت هایی بین دو سرچ کنسول جدید و قدیم وجود دارند. اگر می خواهید با این موضوع آشنا شوید، کافیست این مطلب را تا انتها دنبال کنید. پس همراه ما باشید.

"<yoastmark

تغییراتی که می توانید در سرچ کنسول جدید مشاهده کنید

تغییرات مختلفی وجود دارند که شما می توانید در سرچ کنسول جدید ببینید و از آن ها نهایت بهره و استفاده را ببرید. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  1. اولین تغییر مربوط به آمار ترافیک داده می باشد. زمانی که از کنسول های قدیمی استفاده می کردید، این آمار سه ماهه بود. در صورتی که با جایگزین شدن کنسول های جدید این مقدار از سه ماه به شانزده ماه افزایش داشته است که در نوع خود بی نظیر می باشد. یعنی شما با این مورد از تفاوت می توانید داده های خود را تا ۱۶ ماه داشته باشید.
  2. آپشن Tracking Flow را می توان در بین یکی دیگر از تغییرات به کار گرفته شده در کنسول های جدید به حساب آورد. در واقع این تغییر را می توان نوعی ابزار کمکی دانست که با استفاده از آن می توانید بر روی مشکلات در خزنده های گوگل نظارت داشته باشید و در نهایت برای رفع آن ها اقدام نمایید.
  3. از دیگر تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم در این بوده که شما از این قابلیت برخوردار خواهید بود تا در آپدیت جدید، از موبایل نیز استفاده کنید.
  4. گزارش ها و ابزارهای متعدد دیگری نیز به سرچ کنسول جدی اضافه شده اند که هر کدام از آن ها می توانند کارهای مخصوص به خود را انجام دهند و به نوعی بر روی روند و عملکرد تاثیرگذار باشند که در ادامه مطلب به بررسی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت.

گزارش Performance

گزینه ذکرشده از جمله گزارشاتی است که شما می توانید در سرچ کنسول ورژن جدید مشاهده کنید. اگر بخواهیم یک بررسی کلی را بر روی این گزارش داشته باشیم می توان اینطور بیان داشت که شما با استفاده از آن، از این قابلیت برخوردار خواهید بود تا کلمات کلیدی، بازدید سایت  تعداد کلیک ها را مشاهده نمایید. البته این گزارش در سرچ کنسول قدیم نیز وجود داشته ولی حالا نوع جدیدی از آن را می توانید با ظاهر و امکانات گسترده تری ببینید. همچنین در ورژن قدیمی تر با نام Search Analytics شناخته شده بود.

گزارش Performance

گزارش Performance

گزارش Link

گزارش لینک از جمله مواردی بود که شما می توانستید در هر دو ورژن از کنسول های گوگل مشاهده کنید. ولی در نوع جدیدتر آن لینک دهی ها و عملکرد آن ها بهتر نشان داده شده اند و قابلیت اعتماد بیشتری را دارند. از این رو می توان این مورد را در بین تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم جای داد.

گزارش سایت مپ

گزارش سایت مپ یکی دیگر از گزارش ها به حساب می آید که در هر دو کنسول جدید و قدیم می توانید آن را مشاهده کنید و ویژگی های آن ها دقیقا به یک صورت هستند. ولی در کنسول جدید می توانید عملکرد و نتیجه بهتری را مشاهده کنید.

ابزارهایی که دیگر نمی توانید در سرچ کنسول جدید پیدا کنید

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ابزارهایی وجود دارند که شما دیگر این قابلیت را نخواهید داشت تا در سرچ کنسول جدید از آن ها استفاده کنید و یا به عبارت دیگر کاملا منسوخ شده اند. این را نیز می توان در بین تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم جای داد. از جمله این ابزارها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  1. شما دیگر نمی توانید پیوندها را در این سرچ کنسول جدید باز کنید.
  2. محتویاتی که منسوخ شده اند و دیگر بدون استفاده هستند، از لیست فهرست حدف خواهند شد.
  3. مدیریت و خواندن پیام ها نیز در فهرست حذفیات نسخه جدید قرار گرفته اند.
  4. دامنه مورد نظر را نمی توانید تنظیم کنید.
  5. گزارش های Structured date را دریافت نخواهید کرد.
  6. تستر txt از دیگر تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم است که نمی توانید در نسخه جدید آن را مشاهده کنید.

گزینه های ذکرشده جزو مواردی هستند که در سرچ کنسول جدید منسوخ شده اند. به همین علت برای استفاده از آن ها باید به همان سرچ کنسول قدیم روی بیاورید تا بتوانید نیازهای خودتان را برآورده نمایید. از این رو دو ابزار جدید و قدیم در کنار هم می توانند تبدیل به قدرتمندترین ها شوند.

تفاوت های بین سرچ کنسول

تفاوت های بین سرچ کنسول

سخن آخر

در این مطلب به بررسی تفاوت های بین سرچ کنسول جدید و قدیم پرداخته شد. در نسخه جدید شاهد تغییرات بسیار زیادی هستید. به گونه ای که برخی از آن ها می توانند باعث عملکرد ویژه شوند که در نسخه قدیمی قابل استفاده نیستند. البته این نکته نیز باید ذکر شود که برخی از ابزارهایی وجود دارند که شما در نسخه جدید نمی توانید از آن ها استفاده کنید و باید دوباره به نسخه قبل آن برگردید. در آموزش های بعدی شما را با موارد بیشتری آشنا خواهیم کرد.