جلسه یازدهم سفارشی سازی

سفارشی سازی وردپرس

سفارشی سازی وردپرس یکی دیگر از اموراتی است که شما می توانید برای زیبایی و همچنین بر طرف شدن نیاز هایتان آن را انجام دهید و سایت خود را همانگونه که در ذهنتان تصور می کردید به وجود آورده و خلق کنید.

مهمترین قسمت در سفارشی سازی وردپرس، سفارشی سازی قالب وردپرس است که به شما امکانات بسیار زیاد و فراوانی را جهت سفارشی سازی سایت مدنظرتان می دهد.

به علت تنوع بسیار زیاد قالب ها پیدا کردن قالب مناسب برای کار با آن و همچنین چینش مناسب کار سختی است اما می توان با کد نویسی و یا سفارشی سازی وردپرس قالب مورد علاقه خود را به وجود آورد پس پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

سفارشی سازی در وردپرس

سفارشی سازی در وردپرس

برای هرکدام از قالب‌های وردپرس، دسته ویژه‌ای از تغییرات و سفارشی سازی ها وجود دارد که شما می‌توانید از طریق پیشخوان وردپرس آن تغییرات را روی سایت خود اعمال کنید.

بعد از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید باید به قسمت نمایش رفته و از میان گزینه های آن سفارشی سازی وردپرس را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه، تنظیمات سفارشی سازی وردپرس مربوط به قالب مربوطه جلوی شما نمایان می گردد.

آموزش کار با بخش سفارشی سازی وردپرس

اولین گزینه‌‌ای که در قسمت سفارشی‌‌سازی وردپرس مشاهده می‌‌کنید، پوسته ی موجود و فعال بر روی سایت  است که شما به راحتی می توانید با گزینه های موجود پوسته ی خود را تغییر داده و یا جزئیاتش را عوض کنید.

تنظیمات قالب

تنظیمات قالب

آموزش شخصی سازی قالب وردپرس

همه قالب های موجود در وردپرس بخش های زیر را برای سفارشی سازی دارند اما تنها گزینه هایی در این بخش ها تفاوت های قالب ها را مشخص می کند که ما قصد داریم بخش های مشترک قالب های وردپرس و همچنین سفارشی سازی وردپرس و قالب هایش را به شما توضیح دهیم.

هویت سایت

در سفارشی سازی وردپرس، هویت سایت جایگاه ویژه ای دارد زیرا شما در این قسمت می توانید برای سایت خود نام و عنوان اصلی را انتخاب کنید که در همه جا با آن نام نمایش داده می شود.

همچنین شما در این قسمت می توانید شعار و یا توضیح کوتاهی را درباره سایت خود بنویسید که در پرانتز در کنار نام سایت شما قرار می گیرد و در آخرین مرحله و مهم ترین آن شما می توانید یک لوگو که هویت اصلی سایت شما را می سازد بار گذاری کرده و سایت خود را با این لوگو خاص و چشم نواز کنید.

رنگ‌‌ها

انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از مزایای سفارشی سازی وردپرس می باشد که شما می توانید با کمک گزینه های موجود در این تنظیمات، رنگ زیبا و منحصر به فرد سایت خود را انتخاب نموده و جلوه ای ویژه به سایت خود بخشید.

در تنظیمات رنگ ها شما می توانید رنگ تمامی محتویات سایت از جمله نوشته ها، سر تیتر ها، تک های اچ، سربرگ، پانویس و حتی رنگ پس زمینه را تغییر دهید پس می توانید از این بابت خیالی کاملا آسوده داشته باشید.

تصویر سربرگ

سفارشی سازی تصویر سربرگ یکی دیگر از امکانات خارق العاده شخصی سازی وردپرس است که شما می توانید به راحتی تصویر مورد علاقه خود را در آن قرار دهید و زیبایی سایت خود را چندین برابر کنید.

فهرست‌‌ها

در ابتدا توضیحی کوتاه در ارتباط با فهرست‌ها را برای شما ارائه می‌دهیم، تا درصورتی‌که شما تابه‌حال با فهرست‌های وردپرس کارنکرده‌اید در این قسمت به مشکل برخورد نکنید.

سفارشی سازی وردپرس و فهرست‌ها

در سفارشی سازی فهرست ها شما می توانید مکان های ویژه ای را برای فهرست هایی که جایگاه ویژه ای دارند انتخاب نموده و آن ها را به آن مکان ها انتقال دهید.

ابزارک ‌‌ها

در صورتی ‌که قالب شما از ابزارک‌ ها پشتیبانی کند، می توانید از بخش سفارشی سازی ابزارک‌ها، مکان هایی که امکان اضافه شدن ابزارک به آن‌ها وجود دارد را مدیریت و سفارشی سازی کنید.

تنظیم برگه‌‌ی خانه

تمامی تنظیمات صفحه اصلی از این قسمت قابل پیگیری خواهد بود و شما می توانید به راحتی آن ها را مدیریت کنید. که می توان از مهم ترین آن ها جایگاه صفحه اصلی را نام برد.

CSS اضافه

افرادی ‌که توانایی برنامه نویسی و همچنین کد نویسی را داشته باشند می توانند به کمک این قسمت تغییرات مد نظر را اعمال نموده و ظاهر سایت را به کمک کد ها به شیوه دلخواه در بیاورند.

"<yoastmark

سفارشی سازی وردپرس در قالب‌های مختلف

بعضی از قالب های مختلف وردپرس وجود دارند که بخش سفارشی سازی آن ها با سایر قالب های موجود مختلف است و بخش سفارشی سازی وردپرس آن ها در محل مدیریت واقع شده است و نام های متفاوتی نیز با نام های دیگر قالب های موجود در وردپرس دارد که ما به معرفی آن ها نیز می پردازیم.

 برای مثال برخی از این گزینه ها شامل اند از:

عنوان شعار و لوگو:

 این قسمت همانند هویت سایت در سایر قالب ها می باشد که امکانات شخصی سازی وردپرس را برای شما مهیا می کند.

Top Buttons:

 قسمتی از سفارشی سازی وردپرس است که به کمک آن می ‌توانید در قسمت بالای صفحه و یا همان هدر سایت خود یک تصویر قرار دهید، این قسمت همان تنظیمات هدر سایت در سایر قالب ها می باشد.

گزینه‌های سفارشی در قالب های دیگر

 

Main Slider :

به کمک این قسمت شما قادر خواهید بود سفارشی سازی را به صورت اسلایدر انجام دهید و یک اسلایدر را در سایت خود به وجود بیاورید.

Showcase Area :

 این قسمت از سفارشی سازی وردپرس، امکان ساخت یک ویترین برای سایت را برای شما مهیا می کند که در زیبایی سایت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

صفحه درباره ما :

این قسمت کار برگه درباره ما را انجام می دهد که شما می تواند با کمک آن برگه درباره ما را بدون ساخت برگه بسازید برای این کار تنها کافی است تیک فعال سازی را فعال کنید.

طراحی و چیدمان:

قسمتی است که شما می توانید ویرایش های طراحی و چیدمان سایت خود را به طور بسیار کامل و همراه با کوچکترین جزئیات انجام دهید.

رنگ ها:

این قسمت مانند رنگ ها در سایر قالب های وردپرس می باشد و همان امکانات را نیز دارا می باشد.

فونت گوگل:

 عوض کردن و تغییر فونت و سایز متون وظیفه ی این بخش از شخصی سازی می باشد.

آیکون ‌های اجتماعی:

این قسمت برای راحتی کار شما می باشد و می توانید به راحتی آیکون های شبکه های اجتماعی را بارگذاری نمایید و سپس به آدرس مربوطه و مد نظر خود لینک کنید تا کاربران با کلیک بر روی آن به صفحه اجتماعی مربوطه وارد شوند.

تصویر پس زمینه:

به کمک این قسمت از شخصی سازی وردپرس می توانید برای تصویر زمینه خود یک پس زمینه را برگزیده و آن را اعمال کنید.

نظر