افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت در وردپرس

امروزه افزایش سرعت سایت در وردپرس به یک موضوع جذاب و داغ تبدیل شده است.تکنیک های زیادی وجود دارد تا بتوان سرعت سایت را اتقا داد.

سرعت بخشیدن به وبسایت یک مهارت است که باید صاحبان وبسایت ها با آن آشنایی کامل داشته باشند.سرعت سایت یکی از عوامل موثر در رضایت کاربران به حساب می آید.

اگر سرعت سایت پایین باشد کابران مدت زیادی در سایت نخواهند ماند . بیش از ۳۳ درصد سایت های دنیا توسط وردپرس ساخته شده است و این حجم زیاد سایت های وردپرس نشان از آن دارد که باید بر روی سرعت سایت های وردپرس کار کرد و تا جایی که می توان سرعت آن را افزایش داد.

طبق گزارشات گوگل و آمازون هر یک ثانیه تاخیر در بارگیری وب سایت , ۱۶ درصد از رضایت کابران کاهش می یابد.

چرا افزایش سرعت سایت در وردپرس مهم است؟

 1. سایت های که سرعت بالای دارند در موتورهای جستجو بالاتر از سایتهای با سرعت پایین هستند,پس اگر می خواهید درنتایج موتورهای جستجو در موقعیت مناسبی قرار گیرید باید سرعت لود سایت را بالا ببرید.
 2. کابران انتظار دارند در کوتاهترین زمان صفحات مورد نظر خود در سایت را ببینند پس اگر می خواهید تعداد بازدید بیشتری داشته باشید سرعت سایت را بالا ببرید.

ابزارهای که برای افزایش سرعت سایت در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد:

جی تی متریکس

جی تی متریکس

یکی از ابزارهایی که در بین وبمسترها جایگاه خاصی دارد و وبمستران برای افزایش سرعت سایت در وردپرس از آن استفاده می کنند جی تی متریکس می باشد.

در این ابزار شما نام وب سایت موردنظر را در مکان جستجو برای تست سرعت وارد می کنید.

جی تی متریکس اطلاعاتی را در مورد سایت مورد نظر در اختیار شما قرار می دهد که می توان توسط این اطلاعات سرعت سایت را افزایش داد.تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۳۵۰ میلیون صفحه توسط این ابزار تست شده اند.همچنین این ابزار ۳۵۰۰۰۰ کاربر فعال دارد.

Pagespeed Insights

ابزار Pagespeed Insights

این ابزار هم یکی دیگر از ابزار های خوب و موثر برای تست سرعت سایت های وردپرسی می باشد.این ابزار برای سرعت سایت نمره ای بین ۰ تا ۱۰۰ را در نظر می گیرد.

این ابزار هم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می هد که توسط این اطلاعات می توان ضعف و قوت سایت را مشاهده و برای حل مشکلات اقدام کرد.

واکار

واکار

این سایت یک ابزار ایرانی است . توسط این ابزار می توان سرعت سایت ,امتیاز سایت, وضعیت سایت نسبت به سایت های دیگر را  مشاهدا کرد.

این ابزار برای بهبود سرعت سایت پیشنهادهایی را به شما ارایه می دهدکه می تواند مفید باشد.

پیشنهاد ما برای شما استفاده از این ابزار ایرانی است

راهکارهای افزایش سرعت سایت در وردپرس:

 

 • همیشه فناوری سایت خود را به روز نگه دارید:

  Html و php  و سایر ابزار های وب سایت را همیشه بروز نگه دارید چون  نسخه های جدید حاوی پبشرفت و افزایش سرعت هس

 • ارایه دهنده هاست مناسب را انتخاب کنید:

  اگر سرویس های شما به درستی تنظیم نشده باشد می تواند باعث کندی سایت شود.پس در انتخاب هاست مناسب دقت فراوانی را انجام دهید.

 • وردپرس خود را همیشه به روز نگه دارید:

  هر نسخه ای از وردپرس که آپدیت می شود شما هم آن را آپدیت کنید چون سخه های قدیمی حاوی مشکلاتی هستند.

  این مشکلات در نسخه جدید حل شده اند.حل این مشکلات وبسایت شما را کارآمدتر و باعث افزایش سرعت آن می شود.

 • از قالب مناسب برای افزایش سرعت سایت در وردپرس استفاده کنید:

  قالب هایی که خوب کد نویسی نشده اند باعث کندی سایت خواهند شد. بنابراین بهتر است از قالب هایی که از سرعت آنها اطمینان دارید استفاده کنید.

 • حجم تصویر را کم کنید:

  اگر حجم تصاویر زیاد باشد سرعت بارگیری پایین می آید . برای حل این مشکل باید از افزونه های کاهش حجم عکس مانند wp_smusg  و یا EWWW استفاده کرد

 • از CDN استفاده کنید:

  مفهوم CDN یا همان Content Delivery Network شبکه تحویل محتوا هست که توسط آن می توان سرعت بارگزاری سایت را بالا برد.

 • پایگاه داده وردپرس خود را پاکسازی کنید:

پایگاه داده وردپرس خود را پاکسازی کنید:پاک کردن داده های بی مصرف از پایگاه داده باعث کاهش حجم پایگاه داده می شود.شما باید نظرات اسپم, کاربران جعلی و افزونه های بی استفاده را هم پاک کنید.

 • فعال کردن فشرده سازی Gzip:

استفاده از Gzipe باعث می شود که بعضی از فایل های فشرده و سپس به کاربر نشان داده شود. این کار باعث افزایش سرعت لود می شود

 • از افزونه هایcaching حتما استفاده کنید:

از افزونه هایی مانند W3 Total Cache یا wp rocket حتما استفاده کنید.این افزونه ها به خصوص افزونه راکت تاثیر فوق العاده ای در افزایش سرعت سایت در وردپرس دارد.

نتیجه گیری:

از عوامل مهم برای افزایش بازدید وبسایت, سرعت آن است. اگر سرعت سایتتان کم باشد بازید سایت هم کم میشود.

افزایش سرعت سایت باعث می شود در موتورهای جستجو موقعیت بهتری پیدا کنید . پس باید بر روی سرعت سایت کار کرد. ما در ای مقاله سعی کردیم موارد موثر در افزایش سرعت را برایتان بگوییم.امیدواریم مورد رضایتتان قرار گرفته باشد.

نظر