رسانه در وردپرس جلسه ششم

رسانه در وردپرس

 رسانه در وردپرس چیست؟

رسانه در وردپرس قسمتی است که شما می توانید با مراجعه به آن فایل های مورد نظر خود را بار گزاری کرده و یا تمامی فایل های ارسال شده در کتابخانه را در آن قسمت مشاهده نموده و کار های متعددی را که در ادمه مطرح می کنیم بر روی آنها انجام دهید.

رسانه در وردپرس

افزودن فایل چند رسانه در وردپرس

اگر به هر کدام از قسمت های انتشار محتوا مانند نوشته و یا برگه در وردپرس مراجعه کنید می توانید گزینه ی افزودن فایل یا پرونده چند رسانه در وردپرس ای را مشاهده فرمائید که شما را به بخش رسانه در وردپرس ها منتقل می کند و این امکان را به شما می دهد تا پرونده ای را از میان کتابخانه انتخاب کرده و یا خود یک فایل جدید بار گزاری کنید.

با توجه به عکس زیر اگر شما بر روی افزودن پرونده چند رسانه در وردپرس کلیک کنید تمامی عکس های بار گزاری شده که قبلا آن ها را به کتابخانه منتقل کرده اید برای شما به نمایش درخواهند آمد و به شما امکانات مرتبط با نوشته و یا برگه را می دهند.

در کتابخانه علاوه بر عکس، فایل های دیگری همچون متن، صدا، ویدئو و … نیز وجود دارد که شما در این فایل می توانید ویرایش های کوچکی را تنها در عکس ها و تصاویر ایجاد کرده و اندازه و سایز آن ها را تغییر دهید.

افزودن فایل چند رسانه در وردپرس

افزودن فایل چند رسانه در وردپرس

شخصی سازی رسانه در وردپرس

شما می توانید برای راحتی کار و همچنین منظم بودن عکس های خود تغییرات متعددی در فایل رسانه در وردپرس انجام دهید که یکی از این کار ها افزودن گالری رسانه در وردپرس می باشد که شما می توانید به راحتی فایل های مربوط به هر پرونده را در گالری متفاوت خود قرار دهید و از به هم ریختگی و شلوغی در عکس ها جلوگیری نمایید.

همچنین شما می توانید برای فایل های صوتی، ویدئویی و پی دی اف خود نیز دسته بندی هایی به وجود بیاورید تا بتوانید به راحتی مدیریت آن فایل ها را انجام داده و از سردرگمی جلوگیری کنید.

چگونه به کتابخانه پرونده های چند رسانه در وردپرس یک فایل اضافه کنیم؟

همانطور که ذکر کردیم شما می توانید هر فایلی که دوست دارید را به کتابخانه خود اضافه نموده و در محتوا های خود از آنها بهره ببرید.

بعد از اینکه شما گزینه ی بارگذاری پرونده را انتخاب نمودید دو روش برای این کار وجود دارد:

کتابخانه پرونده های چند رسانه در وردپرس

اولین گزینه این است که شما می توانید فایل مورد نظر خود را با موس کشیده و به فضای وردپرس وارد کنید این روش به این صورت است که شما فایل مورد نظر خود را در دسکتاپ یا صفحه اصلی کامپیوتر خود قرار میدهید و سپس پنجره ی وردپرس خود را کوچک کرده و فایل موجود در صفحه اصلی را با موس کشیده و به فضای وردپرس انتقال می دهید، این روش یکی از ساده ترین روش ها است که شما می توانید به وسیله ی آن فایل های خود را یکی پس از دیگری به کتابخانه چند رسانه در وردپرس انتقال دهید.

دومین روش به این صورت است که شما بعد از انتخاب گزینه بارگذاری پرونده می بایست گزینه ی گزینش پرونده را انتخاب کرده و به هارد دیسک کامپیوتر خود منتقل شده و فایل های مد نظر خود را انتخاب و سپس بارگذاری کنید.

تفاوت روش اول با روش دوم به این صورت است که شما در روش اول باید حتما باید فایل ها را درگ و دراپ کنید و همچنین قادر هستید تنها یک فایل را در آن لحظه به فضای وردپرس انتقال دهید اما با استفاده از روش دوم شما می توانید به آسانی و همانند کار با سایر فایل ها در آن واحد چندین فایل را به کتابخانه چند رسانه ای خود انتقال داده و از اتلاف وقت نیز جلوگیری نمایید.

بارگذاری پرونده

بارگذاری پرونده

تغییرات امکان پذیر در کتابخانه رسانه در وردپرس

شما می توانید تغییرات بسیار زیادی را علاوه بر تعیین سایز و اندازه فایل ها در پرونده های خود ایجاد کنید.

در کتابخانه رسانه در وردپرس شما قادر خواهید بود تا تمامی تصاویر و پرونده های خود را ویرایش کرده، تغییر نام داده و همچنین انتخاب کنید تا در کدام قسمت نوشته یا برگه شما قرار بگیرند که این مورد شامل گزینه هایی مانند  جا گیری در چپ، راست و میانه برای قرار گیری در مطلب و محتوا های شما می باشد همچنین انتخاب چند گزینه ی مشخص برای اندازه ها و ثبت آن ها نیز وجود دارد که شما می توانید برای ثبت اندازه دلخواه خود از وارد کردن مقیاس به پیکسل استفاده کنید.

گزینه های ثبت و ویرایش تصویر

وقتی شما تصویر مورد نظر خود را به کتابخانه وارد می کنید می توانید با انتخاب گزینه ویرایش تصویر، برای آن قابلیت هایی را اضافه کنید که این مواد  شامل اند از :

نشانی: در قسمت نشانی شما می توانید نشانی اینترنتی و همچنین نشانی خود فایل را در آن قسمت وارد کنید و با سرچ آن در گوگل تصویر مورد نظر خود را بیابید.

عنوان: در این قسمت شما می توانید برای فایل مورد نظر عنوانی را انتخاب کرده و آن را از سایر تصاویر در کتابخانه متمایز کنید. این کار همانند دسته بندی کار را برای شما آسان تر کرده و این امکان را به شما می دهد تا با یک جست و جو ساده در کتابخانه فایل مورد نظر خود را بیابید.

نام: در این قسمت شما می توانید نام تصویر خود را انتخاب کرده و برای آن یک هویت مشخص برگزینید به این ترتیب اگر فرد روی عکس شما در سایت کلیک کند نام آن تصویر برایش نمایان می گردد.

متن جایگزین: متن جایگزین به متنی می گویند که در هنگام استفاده از تصویر در محتوا در زیر عکس به صورت چسبیده قرار می گیرد و کلمه کلیدی آن عکس را مشخص می کند. متن جایگزین در سئو محتوا تاثیر بسیار زیادی دارد که به همین دلیل توصیه می شود برای تصویر یا رسانه در وردپرس خود، متن جایگزین انتخاب کنید.

توضیح: در این بخش شما می توانید برای تصویر و رسانه در وردپرس، یک توضیح مختصر و کوتاه بنویسید تا در هنگام نمایش نام، این توضیح نیز همراه آن بیاید و جلوه ی ویژه ای به تصویر شما بدهد و سئوی محتوا شما را نیز بالا ببرد زیرا خلاصه و توضیح نیز یکی از امور مهم در سئو می باشد.