جلسه چهارم:گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول

گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول چهارمین مبحث مهمی است که قصد داریم به آن بپردازیم. اگر به آموزش های جلسات پیش توجه کرده باشید، می توانید متوجه این موضوع شوید که گزارش های بسیار پر اهمیتی وجود دارند که شما به عنوان یک متخصص و یا فردی که یک سایت را مدیریت می کند، باید با تمامی آن ها آشنایی کامل داشته باشید. شما با استفاده از این ابزار قدرتمند می توانید به این گزارش دسترسی پیدا کنید و با کمک آن داده های بسیار ارزشمندی را دریافت کنید که تمامی آن ها می توانند به سئو و بازدید سایت شما در گوگل کمک کنند. پس همراه با باشید تا شما را با یک جلسه دیگر از آموزش سرچ کنسول آشنا کنیم.

گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول

گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول

گزارش عملکرد چیست؟

شاید اولین سوالی که برای شما به وجود بیاید این باشد که گزارش عملکرد چیست و چگونه می تواند به ما کمک کند. همونطور که از عبارت انگلیسی این گزارش مشخص است، شما با استفاده از آن می توانید نحوه عملکرد سایتتان را مشاهده کنید. به عبارتی هر چیزی که به شما کمک کند تا بهتر بتوانید برای رشد سایتتان برنامه ریزی داشته باشید، با استفاده از این گزارش قابل دسترسی است. نرخ کلیک، موقعیت شما در موتور جستجوگر و همچنین عبارت های مرتبط در بین این گزارش ها قرار می گیرند.

از این رو شما با استفاده از گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول می توانید متوجه این موضوع شوید که کدام عبارت در سایت شما نرخ کلیک بالایی داشته و کدام عبارت یا کلمه دقیقا بر عکس این موضوع بوده و نرخ کلیک پایین تری را به خود اختصاص داده است. البته این نکته بسیار ضروری نیز باید گفته شود که شما از این قابلیت برخوردار خواهید بود تا از این مورد آگاهی داشته باشید که چه کلماتی بیشتر توسط موبایل ها برای سایت شما جستجو و عملیات کلیک بر روی آن ها صورت گرفته است.

همین موضوع می تواند به شما کمک کند تا فرآیندهایی را انجام دهید که برای بهینه سازی سایتتان برای موبایل مفید هستند.

با گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول چه فیلترهایی را می توانید مشاهده کنید؟

اگر می خواهید در آموزش های مربوط به سرچ کنسول گوگل به موفقیت بالایی دست پیدا کنید، باید با ساختمان کامل آن آشنایی داشته باشید. اگر در این ابزار قدرتمند، از گزارش Performance بهره می برید، باید به شما گوییم که این قابلیت را خواهید داشت تا به موارد زیر دسترسی پیدا کنید و با دقت بالایی آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید:

  1. نوع سرچ که با نام انگلیسی Search type شناخته شده است، یکی از این فیلترها است.

  2. تاریخی که بازدیدها و کلیک های انجام شده اند.

  3. کدام یک از صفحات سایت مورد بازدید و یا بازدید بیشتر قرار گرفته اند.

  4. با استفاده از چه سیستمی به مطالب سایت شما دسترسی پیدا کرده اند. این سیستم ها شامل موبایل، دسکتاپ و تبلت می شوند.

  5. از چه کشوری مراجعه کننده سایت شما هستند نیز به شما اطلاع داده می شود.

پس اگر می خواهید روز به روز و به تدریج سایت خودتان را در رتبه های بالا مشاهده کنید، استفاده از گزارش Performance در سرچ کنسول و فیلترهای بالا را فراموش نکنید.

گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول

چگونه می توان گزارش های عملکرد را پیکربندی کرد؟

اگر جزو افرادی هستید که از ابزار سرچ کنسول استفاده زیادی می کنید، حتما باید از این قابلیت نیز برخوردار باشید تا بتوانید گزارش هایی که به عملکرد سایت مربوط هستند را پیکربندی کامل کند. سه نکته مهم در این باره وجود دارند که هر کدام از آن ها توانسته اند اهمیت بسیار بالایی را به دست آورند و به نوعی در بین اصلی ترین سوالات افراد قرار گرفته اند. پس با دقت بالایی به این موارد دقت کنید تا بهترین رتبه را به دست بیاورید:

  1. اگر می خواهید برای گزارش Performance فیلترهایی را اضافه کنید که کارآمد هستند، کافیست برچسب +New را لمس کنید. این کار باعث خواهد شد تا در ابتدا به شما انواع فیلترها نشان داده شوند و شما بر اساس نیاز خودتان یک یا چند مورد از آن ها را انتخاب کنید.
  2. حالا اگر بخواهید عکس این قضیه را انجام دهید، یعنی فیلترهای بی نیازتان را حذف کنید، باید بر چسب cancel را پیدا نمایید و بعد از پیدا کردن فیلتر مورد نظر آن را حذف کنید.
  3. گاهی اوقات نیز افرادی که سایت ها را مدیریت و یا اداره می کنند، به این نیاز دارند تا تغییراتی را در داخل فیلترهای خود به وجود بیاورند. برای به انجام رساندن این عملیات نیز کافی است تا روی هر کدام از فیلترهایی که آن ها را اعمال کرده اید کلیک کنید و هر تغییری که دلخواه شماست را در آن ها به وجود بیاورید.
Performance در گوگل سرچ کنسول

Performance در گوگل سرچ کنسول

سخن آخر

در این مطلب به بررسی گزارش Performance در گوگل سرچ کنسول پرداخته شد. این مبحث مربوط به جلسه چهارم از آموزش های سرچ کنسول به شمار می رود که بسیار پر اهمیت بوده و شما باید نهایت تلاشتان را کنید تا تمامی نکات مربوط به آن را فرا بگیرید تا در روند انجام کارهایتان با مشکل خاصی روبه رو نشوید. در این مطلب نیز سعی شد تا مهم ترین بخش هایی این گزارش را با شما در میان بگذاریم تا با استفاده از آن ها و بررسی هایی که انجام می دهید، رتبه خودتان در گوگل را افزایش دهید و توسط خزنده های گوگل به عنوان یک سایت قوی شناخته شوید.