Posted in WordPress

نوشته ها در وردپرس

نوشته ها در وردپرس وقتی به کار می آیند که شما قصد دارید خبری، مقاله ای، آموزشی و یا هر آنچه که می خواهید را در اینترنت و سایت خود منتشر کنید و در آن تصوری و سایر رسانه ها را نیز درج نمایید.

به طور کلی نوشته ها در وردپرس جزو ابتدایی ترین و پرکاربردترین ابزار های انتشار محتوا می باشند و تمامی سایت هایی که از وردپرس بهره می برند حتما دارای چندین نوشته هستند تا اخبار و مقاله های خود را در آن انتشار دهند.

در این قسمت از آموزش کلی وردپرس قصد داریم تا نوشته ها را به طور کامل و مفصل برای شما تعریف کنیم تا به راحتی بتوانید سایت خود را راه اندازی نمایید.

بخش نوشته ها در وردپرس شامل چهار مورد زیر می شود :

  • همه نوشته ها در وردپرس
  • افزودن نوشته ها در وردپرس
  • دسته ها
  • برچسب ها

همه نوشته ها در وردپرس:

با ورود به بخش همه نوشته ها در وردپرس شما می توانید تمامی نوشته های منتشر شده و همچنین پیش نویس شده را که قبلا نوشته اید مشاهده کنید و یک نمای کلی از آن داشته باشید همچنین شما می توانید در بخش ویرایش سریع تغییرات جزئی ای را نیز در همان بخش همه نوشته ها انجام دهید و یا با وارد شده به بخش اصلی ویرایش، تمامی تغییرات را از نو پایه ریزی کنید.

افزودن نوشته ها در وردپرس:

افزودن نوشته در وردپرس

افزودن نوشته در وردپرس

در بخش افزودن نوشته ها در وردپرس شما می توانید نوشته ی مدنظر خود را انتشار داده و تمامی شخصی سازی های مورد نظر خود را انجام دهید.

همانطور که در تصویر درج شده مشاهده می کنید؛ در بخش افزودن نوشته ها در وردپرس، منو ها و گزینه های مختلفی وجود دارد که شامل اند از:

گزینه عنوان را اینجا وارد نمایید :

در این قسمت شما می توانید عنوان مدنظر خود برای این نوشته را وارد کنید و با آن نام نوشته ی خود را منتشر نمایید.

گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای :

هر زمانی که شما بخواهید یک عکس و یا سایر رسانه ها را در نوشته خود قرار دهید می توانید با انتخاب گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای، رسانه ی مورد نظر خود را با انتخاب آپلود از میان گالری دستگاه انتخاب کرده و یا با انتخاب کتابخانه، از میان تمامی پرونده های بارگذاری شده رسانه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ادیتور :

در این قسمت شما می توانید محتوی خود را انتخاب نموده و تغییراتی مانند بولد کردن و همچنین تغییر رنگ و … را در آن اعمال کنید تا محتوی شما ظاهری زیبا تر و همچنین متمایزی را به خود بگیرد.

انتشار نوشته در وردپرس:

با انتخاب این گزینه شما می توانید محتوی خود را منتشر کرده و یا اینکه نوشته خود را با انتخاب گزینه پیش نویس فعلا ذخیره کنید تا بعدا مجددا به ادامه آن بپردازید. بخش انتشار گزینه ی دیگری نیز دارد که نمایانی نام دارد

در بخش نمایانی سه حالت بسیار مختلف برای نوشته ها در وردپرس شما وجود دارد که شما می توانید با انتخاب هر کدام از آن ها اجازه رویت را برای افراد خاصی صادر کنید.

عمومی:

با انتخاب این گزینه تمامی افراد میتوانند نوشته ی شما را مشاهده نمایند و حتی در آن دیدگاه و نظر خود را ثبت کرده و منتشر نمایند.

رمز دار:

با انتخاب گزینه ی رمز دار، نوشته ی شما با یک رمز محافظت می شود و اگر فردی بخواهد آن نوشته را مشاهده کند باید حتما آن رمزی که شما انتخاب نموده اید را وارد کرده تا بتواند به آن بخش وارد شود.

خصوصی:

با انتخاب این گزینه نوشته مورد نظر شما تنها برای مدیر سایت که شما هستید نمایش داده می شود و دیگر افراد مانند کاربران مهمان نمی توانند آن را مشاهده کنند.

ساختار :

با انتخاب این گزینه در منو نوشته ها در وردپرس شما می توانید نوع نوشته ی مد نظر خود را برای انتشار انتخاب نمایید که می تواند شامل مواردی همچون ویدیو، عکس و یا پادکست باشد.

دسته ها :

یکی از مهمترین نکات در بخش سئوی محتوا بخش دسته ها می باشد که علاوه بر زیبایی منحصر به فرد و همچنین راحتی کار، تاثیر به سزایی در رتبه ی گوگل شما نیز دارد.

برچسب ها :

برچسب ها مانند دسته ها در سئو و رتبه گوگل تاثیر بسیار زیادی می گذارند و موتور های جست و جو گر با توجه به برچسب های نوشته، انتخاب می کنند که چه سایتی مقابل فرد جست و جو گر قرار بگیرد.

در هنگام انتخاب برچسب حتما برچسب های زیادی قرار دهید و همچنین برچسب هایی را انتخاب کنید که در عنوان مطلب و همچنین کلمات کلیدی نوشته شما وجود داشته باشد.

تصویر شاخص :

تصویر اصلی یک محتوا را تصویر شاخص می گویند که نوشته شما با آن تصویر نمایش داده می شود که اهمیت بسیار زیادی نیز در محتوا دارد بنابراین سعی کنید یک تصویر مرتبط و با کیفیت را به عنوان تصویر شاخص انتخاب کنید.

دسته ها در وردپرس

دسته ها در وردپرس

نوشته ها در وردپرس و دسته ها

شما باید قبل از نوشتن نوشته ها در وردپرس دسته هایی را برای آن اتخاذ کنید که در تصویر بالا می توانید جزئیات آن را مشاهده کنید که شامل اند از:

نام: شما باید نام دسته بندی خود را در این قسمت وارد کنید.

نامک: نام انگلیسی دسته بندی شما همان نامک دسته بندی است که با خط فاصله کلمه ها از هم جدا شده اند.

مادر دسته: شما می توانید در این قسمت دسته بندی خود را در زیر دسته ی یک بخش دیگر قرار دهید و آن را جزو مشتقات آن در نظر بگیرید. برای مثال شما می توانید پراید را در زیر دسته ی خودرو قرار دهید.

توضیح: در بخش توضیحات شما می توانید یک توضیح اجمالی در رابطه با آن دسته قرار دهید.

نوشته ها در وردپرس  و برچسب ها

برچسب ها و یا همان تگ ها دو کاربرد اساسی دارند.

اول اینکه شما می توانید با قرار دادن یک برچسب در نوشته خود بخش های مختلف سایت را با یکدیگر مرتبط کنید برای مثال در بخش توضیحات خودرو های داخلی یک کلمه سمند به کار می برید و با برچسب، کاری می کنید تا کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه سمند منتقل شود.

برچسب در وردپرس

برچسب در وردپرس

کاربرد دوم کمک بسیار زیاد به سئوی سایت شما است که قبلا نیز اشاره کردیم. با ارائه برچسب در نوشته وقتی ربات های خزنده گوگل سایت شما را بررسی می کنند این برچسب ها کمک می کنند تا سایت مورد نظر بهتر دیده شود.

نظر