جلسه هفتم-برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس شباهت بسیار زیادی با بخش نوشته ها در وردپرس دارند و تنها در جزئیات تفاوت هایی دیده می شود که می توان گفت این جزئیات نیز زیاد چشمگیر نیستند.

تفاوت اصلی میان نوشته ها و برگه ها این است که برگه ها معمولا صفحات ثابتی هستند و به ندرت تغییر می کنند و ظاهر و محتویات آن ها تغییر شکل می دهد اما نوشته ها اینگونه نیستند و همیشه آن ها را در حال تغییر و تحول می یابیم که گاهی نیز فراموش شده و حتی حذف می شوند اما برگه ها ثابت می مانند و شالوده های اصلی طراحی سایت را نیز تشکیل می دهند. می توان از برگه های مهم در وبسایت برگه های صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و … اشاره کرد.

برگه در وردپرس

برگه در وردپرس

بخش برگه ها در وردپرس شامل دو منو اصلی می شود:

همه برگه ها در وردپرس

افزودن برگه ها در وردپرس

همه برگه ها در وردپرس

وقتی که شما گزینه همه برگه ها را انتخاب می کنید تمامی برگه هایی که تا به حال ساخته اید را مشاهده می کنید و می توانید این برگه ها مدیریت کرده و بر آنها نظارت کنید.

در نظارت و مدیریت همه برگه ها در وردپرس شما می توانید آن ها را ویرایش کرده، جابجایی انجام داده و همچنین آن ها را حذف کنید و بسته به نیاز خود می توانید با استفاده از افزونه های صفحه ساز مختلف که هر کدام قابلیت های خاص خود را دارند آن ها را طراحی کرده و با توجه به آن انتظاری که از آن برگه دارید وظیفه اش را مشخص کنید.

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

افزودن برگه ها در وردپرس

با کلیک بر روی گزینه افزودن برگه ها در وردپرس می توانید یک برگه جدید بسازید و کار خود را با این کار آغاز کرده و اولین گام برای طراحی سایت را بردارید زیرا که برگه ها مهم ترین عضو تشکیل دهنده ی هر سایتی می باشند.

برگه تازه

برگه تازه

همانطور که در تصویر بالا می توان مشاهده کرد در صفحه افزودن برگه ها در وردپرس  گزینه و دکمه های مختلفی وجود دارد که به ترتیب توضیح داده میشود .

بخش عنوان را اینجا وارد نمایید :

در این قسمت شما می توانید عنوان نوشته خود را وارد کرده و نام اصلی برگه خود را مشخص کنید .

دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای :

همانند توضیحاتی که در بخش نوشته ها و همچنین رسانه ها در وردپرس توضیح دادیم شما زمانی که بخواهید در داخل برگه خود یک عکس یا یک فایل چند رسانه ای و … قرار دهید باید از این دکمه بهره گیری کرده و با استفاده از این دکمه ابتدا فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا آپلود نمایید، سپس با گزینه قرار دادن در برگه آن را از بین محتوای های کتابخانه خود در برگه مورد نظر درج نمایید .

ادیتور :

با انتخاب این گزینه شما می توانید متن بارگذاری شده در برگه مد نظر خود را همانند یک فایل پی دی اف و یا ورد ویرایش کرده و کلمات کلیدی آن را بولد و یا رنگی کنید. البته ابزار هایی مانند جاستیفای کردن و همچنین سایر امکانات پی دی اف و ورد نیز در ادیتور وردپرس موجود می باشد.

انتشار :

برگه ها در وردپرس گزینه‌ ای دارند که شما می توانید با انتخاب آن گزینه برگه مورد نظر خود را انتشار داده و یا آن را پیش نویس کرده و انتشار آن را به زمان دیگر محول کنید. وقتی که شما گزینه ی انتشار را انتخاب می کنید مانند بخش نوشته ها وضعیت هایی برای انتشار نمایش داده می شوند که عبارتند از:

  1. وضعیت نوشته : همانطور که پیشتر نیز ذکر کردیم دو گزینه برای یک برگه وجود دارد اول انتشار در همان لحظه و دوم پیش نویس کردن و محول کردن زمان انتشار به زمان دیگری که شما می توانید در صورت آماده نشدن برگه خود آن را پیش نویس کنید و فعلا از منتشر کردن آن جلوگیری نمایید.
  2. نمایانی : همانطور که در بخش نوشته ها در وردپرس نیز اشاره کردیم نمایانی یک انتشار سه گزینه دارد که شامل است از عمومی، رمزدار و شخصی که با انتخاب گزینه عمومی برگه برای همه افراد قابل نمایش خواهد بود، با انتخاب گزینه رمز دار تنها افرادی که رمزی که شما برای برگه مشخص کرده اید را وارد کنند می توانند برگه را مشاهده کنند و با انتخاب گزینه شخصی فقط شما به عنوان مدیر سایت می توانید آن را مشاهده کنید.
انشتار در وردپرس

انشتار در وردپرس

ویژگی های برگه :

ویژگی های برگه ها شامل سه مورد زیر می باشد :

زیر دسته و یا سر دسته:

شما می توانید برای راحتی کار، زیبایی بسیار زیاد و همچنین افزایش سئوی سایت برگه های خود را در زیر مجموعه برگه های دیگر قرار داده و به اصطلاح آن ها را عضو یک مادر دسته و یا برگه مادر قرار داده و اعضای هر مجموعه را اینگونه مشخص کنید. برای مثال شما می توانید برگه گوشی سامسونگ را زیر مجموعه تلفن همراه و تلفن همراه را زیر مجموعه لوازم الکترونیکی قرار دهید.

به همین سادگی می توان برگه ها در وردپرس را زیر مجموعه برگه های دیگری قرار داد.

قالب :

قالب های بسیار زیادی در وردپرس وجود دارند که برگه ها در وردپرس را نیز تحت تاثیر قرار می دهند و امکاناتی را برای طراحی برگه مورد علاقه هر فردی را به وجود می آورند.

قالب ها معمولا در سه سبک فروشگاهی، شرکتی و خبری طراحی می شوند که امکاناتی را در همان سبک در اختیار کاربران قرار می دهند.

چیدمان :

چیدمان برگه ها بر اساس حروف الفبا می باشد اما شما می توانید با وارد کردن عدد در اولویت، مکان برگه هارا نیز مشخص کنید.

تصویر شاخص :

تصویر شاخص

تصویر شاخص

هر برگه ای یک تصویر اصلی و بسیار با کیفیت لازم دارد که به آن تصویر، تصویر شاخص می گویند که در اول شروع هر برگه قرار می گیرد و نماد آن برگه می باشد که شما می توانید با انتخاب گزینه تصویر شاخص آن را از میان گالری و یا کتابخانه وردپرس خود انتخاب کنید.

نظر