قوانین سایت کانون وردپرس

در ابتدا بهتر است توجه داشته باشید که تمام مطالب و قوانین ذکر شده نوعی قرارداد قانونی لازم الاجرا بین کاربران و عوامل سایت کانون وردپرس است.ورود و عضویت شما در سایت و ساب دامنه ها،به معنای پذیرش این قوانین توسط شما میباشد.

سایت کانون وردپرس این اختیار را دارد تا در هر زمان،همه ی قوانین یا بخشی از آنها را مورد تغییر و اصلاح قرار دهد.

 

کلیت قوانین

توجه داشته باشید که سایت کانون وردپرس تنها نقش یک واسطه بین کارفرمایان و فریلنسرها(پیمانکاران)را ایفا میکند و مانند یک بنگاه اقتصادی در این میان عمل می کند.کانون وردپرس یک نوع بازار کار آنلاین می باشد که وظیفه ی پلتفرم و برون سپاری را بر عهده دارد و این امکان را برای کارفرمایان ایجاد میکند کهپروژه هایان را برون سپاری کنند و از طرفی دیگر نیز،فریلنسرها میتوانند با انجام پروژه های تخصصی که در آنها مهارت دارن،از طریق بازار آنلاین کسب درامد داشته باشند.

قوانین و امکانات سایت یه کاربران کمک میکند تا بتواننند به عنوان عوامل یک مجموعه در کنار یکدیگر کار کنند و احقاق حقوق آنان به راحتی صورت پذیرد.

امکانات کارفرمایان به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم میشود:

 1. ایجاد پروفایل
 2. ایجاد پروژه
 3.  جستجوی فریلنسر
 4.  گفتگوی آنلاین
 5.  سپردن پروژه به فریلنسر
 6.  میز کار و مدیریت پروژه
 7.  سیستم پرداخت امن
 8. سیستم حل اختلاف
 9.  سیستم نظر و رتبه.

امکانات فریلنسرها نیز به موارد زیر تقسیم میشود:

 1. .ایجاد پروفایل ثبت نمونه کار
 2. انتخاب مهارت
 3. پلن های عضویت
 4. ارسال پیشنهاد
 5. میز کار و مدیریت پروژه
 6. سیستم پرداخت امن
 7. سیستم حل اختلاف
 8. سیستم نظر و رتبه
 9. دریافت وجه.

 

نحوه ثبت نام

*تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در فضای اینترنتی(تمامی کاربران اینترنتی) میتوانند از امکانات سایت کانون وردپرس استفاده کنند،این نکته نیز قابل ذکر می باشد که افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن (سن قانونی افراد)دارند،می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین مطرح شده در سایت اعلام نمایند.

بنابراین مراحل کلی ثبت نام در سایت کانون وردپرس به نحو زیر میباشد:

۱٫موافقت کردن:

در ابتدا افراد باید تمامی قواعد و قوانین مرتبط را مطالعه کنند تا مشخص شود که آیا میتوانند با آنها موافقت دارند یا خیر.موافقت کردن با قوانین سایت به معنای عمل کردن به تمام آنها میباشد.

۲٫مسئولیت مالی از استفاده از سایت:

مسئولیت های مالی که طبق قوانین بر عهده شما میباشد را بپذیرید و آنان را پرداخت کنید. هزینه هایی مانند:خریدها و بهای خدمات دریافت شده و ……

۳٫انجام تعهدات:

متقابلا در مقابل پرداخت هزینه ی مالی توسط کاربر،فریلنسر ها نیز باید تعهدات خود را در قبال پروژه ای که میپذیرند به جای اورند.تنها استثنایی که باعث میشود تا فریلنسر از انجام تعهدات ممانعت کند آن است که موضوع پروژه بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

نکات زیر را در مورد ثبت نام در سایت در نظر داشته باشید و در صورت موافقت با آنها اقدام به ثبت نام کنید:

۱٫هر کاربر اینترنتی مجاز به ساخت یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی و فریلنسری میباشد.ناگفته نماند که شما  افراد میتوانند با یک حساب کاربری میتوانید از هر دوی این امکانات استفاده کنند و هیچ ممنوعیتی در رابطه با این موضوع وجود ندارد.بنابراین در حالت کلی ایجاد دو حساب کاربری در سایت کانون وردپرس مجاز نمی باشد و ممنوع است.

۲٫توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام شما در سایت کانون وردپرس از شما خواسته میشود که نام کاربری و رمز عبور مختص به عضویت خود انتخاب کنید،بعلاوه شما  باید در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول باشید و آن را حفظ کنید چرا که ما با دیدم هرگونه فعالیتی از جانب حساب کاربری شما،اینگونه تصور خواهیم کرد که شما یا فردی از جانب خودتان که اجازه دسترسی به حساب کاربریتان را به او داده اید،وارد حساب کاربریتان شده است.

در هر زمانی که احساس کردید دسترسی غیرمجاز به حساب کاربریتان انجام شده است،در هر زمان می توانید از طریق پشتیبانی سایت به مسئولان اطلاع دهید تا مشکل را در کوتاهترین زمان حل کنند.توصیه میشود برای پیشگیری از خسارات احتمالی برای اطلاع رسانی به قسمت پشتیبانی،سرعت عمل داشته باشید و سریعا اعلام نمایید.

۳٫برای تمامی فریلنسرها این امکان وجود دارد تا عضویت مورد نیازشان را انتخاب کنند.صفحه تعرفه ها برای اطلاع رسانی از قیمت ها و دستمزدها می تواند به انان کمک کند.

پلن های داخل سایت دارای تعداد مشخصی،پیشنهاد می باشد.فریلنسرها برای ارسال پیشنهاد برای پروژه ها می توانند از این امکان داخل سایت استفاده کنند.

جالب است بدانید که فریلنسرها میتوانند با به پایان رساندن پروژه هایی که در ماه به انجام میرسانند،نوع عضویت خود را به پلن بالاتری ارتقا دهند.مسلما هرچه پلن ها ارتقا پیدا کنند،امکانات فریلنسرها نیز افزایش پیدا خواهد کرد،اما این موضوع به زمان عضویت مرتبط نمی باشد و تاریخ عضویت فریلنسرها ثابت خواهد ماند.

کانون وردپرس حق تغییر مبلغ عضویت یا تعداد پیشنهادهای ماهانه را در هر زمان برای سایت محفوظ میدارد.

کارفرمایان باید این نکته را در نظر داشته باشند که پلن های فروخته شده توسط سایت به هیچ عنوان پس از پایان و تحویل پروژه پس گرفته نخواهد شد و مبلغی بازگردانده نمیشود.البته امکان ویرایش و تصحیح وجود دارد.

 

روابط

*قوانین و قواعد مربوط به کارفرما و فریلنسر:

سایت کانون وردپرس با هدف انجام موفقیت آمیز پروژه ها،امکان برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین کارفرما و پیمانکار را ایجاد کرده است.

نحوه ی کار اینگونه میباشد که بعد از ارسال پیشنهاد انجام پروژه توسط کارفرما،فریلنسری که این پیشنهاد را قبول میکند انجام پروژه را بر عهده خواهد گرفت و آغاز به کار می کند.حقیقت آن است که موافقت هر دو طرف در انجام پروژه ها بسیار مهم است،به این نحو که کارفرما موافقت میکند تا مسئولیت مالی را بر عهده گیرد و از سایت خرید کندو متقابلا فریلنسر نیز موافقت میکند تا طبق خواسته ی کارفرما،پروژه در زمان باقی مانده به انجام برساند.

توجه داشته باشید که هرگونه توافق از جانب کاربران(کارفرما و فریلنسر)که قوانین سایت کانون وردپرس را نقض کند از لحاظ حقوقی باطل محسوب خواهد شد.

کارفرما در حالت کلی باید مسئولیت های زیر را بر عهده گیرد:

 1. مدیریت
 2. بررسی
 3.  پیگیری
 4.   پرداخت در زمان مقرر

فریلنسر نیز در رابطه متقابلی که با کارفرما دارد باید مسئولیت کارهای زیر را بر عهده گیرد:

۱٫ارائه خدمات با کیفیت

۲٫تعهد نسبت به زمان مشخص شده برای انجام پروژه

*نکته:توافق مشترکی که در روابط کارفرما و فرنسلر وجود دارد آن است که هر دو کاملا منصفانه با یکدیگر همکاری کنند و شرایط یکدیگر را درک کنند.

نکاتی در مورد روابط بین کاربران سایت کانون وردپرس

۱٫کانون وردپرس،مسئول  توافقات، قراردادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست و تنها به عنوان یک واسطه برای برقراری ارتباط بین طرفین میباشد.کانون وردپرس مسئولیت بررسی جزئیات انجام پروژه ها را دارد و کارفرما باید پیگیری های لازم را انجام دهد.

۲٫سایت کانون وردپرس موارد زیر را تضمین نخواهد کرد:

* کیفیت انجام پروژه

* امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده

* درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده

* سطح دانش

* پیشینه یا توان کاربران

*اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر

* توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه

* فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر

*چگونگی رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان

 

۳٫در اصل سایت کانون وردپرس به عنوان شخص ثالث بر انجام پروژه ها نظارت خواهد داشت و اعتبار و حسن نیت سایت،کاملا وابسته به نوع عملکرد کاربران خواهد بود و طرفین پروژه و ها و قراردادها باید تمام حقوق و تعهداتی را که بر عهده گرفته اند را به انجام برسانند.

۴٫هر نوع استفاده ی کاربران سایت وردپرس به معنای آن نیست که آنان شریک، نماینده، و شعبه ی دیگری از سایت میباشند.

 

تعرفه ها

 1. هزینه عضویت:برای آگاهی از جزئیات امکانات و قیمت ها،فریلنسر میتوانند با توجه به انتخاب پلن های مورد نظرشان به صفحه ی تعرفه های سایت مراجعه کنند.

 

 1. هزینه خدمات: هر زمان که پرداخت امن برای فریلنسر های سایت آزاد میشود،کانون وردپرس طبق قوانین سای، ۱۰ درصد هزینه خدمات را از آنها کسر می کند.از طرفی دیگر، در رابطه با کارفرمایان نیز ۵ درصد هزینه ی خدمات در هنگام انجام پرداخت امن به مبلغ پرداختی همه ی کارفرمایان اضافه خواهد شد.

 

 

 1. طبق قوانین قانون تجارت های الکترونیک جمهوری اسلامی، سایت کانون وردپرس این اختیار دارد تا در هر زمان که صلاح بداند هزینه هایی مانند:عضویت،انجام پروژه و….را اصلاح کند یا آنان را تغییر دهد و هیچ گونه ممنوعیت قانونی در رابطه با این موضوع وجود ندارد.

 

چگونگی انجام پرداخت امن توسط کارفرمایان

پرداخت امن در حقیقت روش مطمئنی می باشد که برای پرداخت پروژه ها توسط کارفرمایان در نظر گرفته شه است و در حالت کلی در دو مرحله انجام خواهد شد:

۱٫پرداخت  پروژه از طریق پرداخت به حساب سایت کانون وردپرس انجام می گیرد و کارفرما باید این موضوع را در نظر بگیرد که پس از پرداخت مبلغ، دیگر هیچ گونه دسترسی به مبلغ پرداخت شده نخواهد داشت.کانون وردپرس نیز مبلغ پرداخت شده را به حساب فریلنسر انتقال خواهد داد.در مواقعی که پروژه مورد نظر کاربر انجام نشود،این اختیار برای  فریلنسر وجود دارد که پرداخت امن را لغو کند تا هزینه به کارفرما مرجوع شود.

در صورت بروز هرگونه اختلاف و مشکل بین کارفرما و فریلنسر، آنان میتوانند از سیستم حل اختلاف سایت کانون وردپرس برای احقاق حقوق خود استفاده کنند.

۲٫در هر زمان که فریلنسر یا کارفرما به تعهدات خود عمل نکنند و باعث ایجاد چالش و اختلاف شوند،هر دو طرف(کارفرما و فریلنسر) می توانند با یکدیگر به توافق برسند تا روشن شدن وضعیت اختلاف بینشان،هیچ گونه پرداختی انجام نشود.

 

 

چگونگی درخواست برداشت از جانب فریلنسرها

۱٫فریلنسر ها باید شماره حساب اختصاصی به نام خودشان و روشی را که میخواهند از سایت برداشت کنند را در تنظیمات مشخص کنند.فراموش نکنید که برای برداشت از سایت کانون وردپرس باید حساب کاربری شما مورد تایید قرار گرفته باشد.

تایید حساب کاربری،پس از  ارسال موارد زیر انجام خواهد گرفت:

*نام و نام خانوادگی

*شماره موبایل

*تصویر کارت ملی

 

۲٫در مواردی که در حساب کاربری شما ،هرگونه فعالیت مشکوک و ناشناخته ای صورت گیرد،کانون وردپرس بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران،این حق را دارد تا زمان حل مشکل و روشن شدم نوع فعالیت های شما به درخواست برداشت شما از حساب سایت، پاسخ ندهد و رسیدگی صورت گیرد.

 

محدودیت ها

با موافقت کاربران سایت در هنگان ثبت نام ،آنان باید تمام موارد زیر را بر عهده گیرند:

۱٫تمام اعمالی که از طریق حساب کاربری اشخاص انجام میشود،مسئولیتشان بر عهده ی صاحب حساب کاربری میباشد.

۲٫به هیچ عنوان نباید از روش های زیر برای کپی و تکثیر اطلاعات سایت کانون وردپرس استفاده شود:

*  مکانیزه

*دستی

۳٫هیچ یک از کاربران سایت این اجازه را ندارند تا از امکانات سایت برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران، بهره ببرند.

۴٫همان طور که در ابتدا نیز ذکر کردیم،اشخاص اجازه ندارند تا بیش از یک حساب کاربری در سایت کانون وردپرس داشته باشند.

۵٫کاربران سایت نباید در صورت بروز هرگونه اختلاف و مشکلی وارد درگیری‌های لفظی، غیر اخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیر حرفه ای با یکدیگر شوند.

۶٫هیچ گونه تماسی با هدف متقاعد کردن فریلنسرها و کارفرمایان برای عدم استفاده از امکانات سایت کانون وردپرس،انجام نشود

۷٫سایت کانون وردپرس هیچگونه تعهدی در مقابل تقاضا جبران ضرر و زیان کاربران در هنگام درگیری آنان نخواهد داشت.

۸٫خدماتی که در سایت کانون وردپرس انجام میشود،بدون ضمانت میباشند.

 

خاتمه دادن و تعلیق کاربران

۱٫در صورتی که شما در سایت کانون وردپرس ثبت نام کنید و قوانین آن را رعایت نکنید،این امکان وجود دارد که در هر زمان بدون هیچ گونه اخطاری،حساب کاربری شما دچار انسداد شود و نتوانید دیگر در سایت به فعالیت بپردازید.

۲٫یکی از موارد موافقت نامه ی فریلنسرها در هنگام ثبت نام در سایت،تعهد در مقابل پروژه ای می باشد که آن را می پذیرد.بنابراین اگر انان بدون دلیل موجه ،پروژه هایی را که قبول کرده اند رد کنند یا باعث ایجاد اختلاف با کارفرما شوند و حق با کارفرما باشد،در صورت شکایت کارفرما برای بار اول،هزینه ی خدمات کانون وردپرس به عنوان جریمه از شما کسر خواهد شد.

در صورت تکرار این رفتار شما و شکایت مجدد کارفرما از شما،حساب کاربریتان به طور کامل از جانب این سایت، مسدود خواهد شد.

۳٫در صورت مسدود شدن حساب کاربری هر یک از اعضا،اختیارات و امکانات عزیز از شما سلب خواهد شد:

*ورود به سایت

*دسترسی به پیام ها

*امکان بررسی فایل های موجود و…..

۴٫در صورت مسدود شدن حساب کاربری اشخاص حقیقی و حقوقی،ساخت حساب کاربری دیگر برای استفاده از خدمات سایت کانون وردپرس،مجاز نمی باشد.