جلسه نهم کاربران در وردپرس

کاربران در وردپرس

کاربران در وردپرس یک از قسمت های دیگر منوی پیشخوان وردپرس می باشد که می توان گفت نقش مهمی را در مدیریت وردپرس ایفا می کند و به مدیر وبسایت این اجازه را می دهد تا بر کاربران سایت خود مدیریت کرده و وظایف آن ها را نیز مشخص نماید علاوه بر این ها مدیر سایت می تواند با واگذاری وظایفی به بعضی از کاربران مورد نظرش قسمتی از کار مدیریت سایت را به آنها واگذار کند و از مسئولیت های خودش کمی بکاهد.

"<yoastmark

بخش کاربران در وردپرس به سه قسمت اصلی زیر تقسیم می شود که با یکدیگر تمامی آن ها را مرور می کنیم :

همه کاربران در وردپرس :

در این صفحه شما می توانید تمامی کاربران سایت خود را مشاهده کنید و حتی فعالیت های آن ها را نیز در بازه زمانی دلخواه رویت کرده و برای آن ها خبرنامه هایی را نیز ارسال کنید علاوه بر تمام این ها شما می توانید یکی از ۵ نقش اصلی سایت را نیز به آن ها محول کرده و از آن ها در توسعه و پیشرفت سایت بهره ببرید.

کاربران در ودپرس.

کاربران در ودپرس

افزودن کاربران در وردپرس :

در این بخش شما می توانید کاربران جدید را به سایت خود بیفزاید و به آن ها را برای ورود رمز هایی را ارائه کرده و ورود آن ها را خوش آمد بگویید. هر کاربر وقتی که در سایت شما ثبت نام می کند یک نام کاربری و همچنین یک رمز عبور را برای خود انتخاب می کند که شما می توانید آن ها را ویرایش کرده و ثبت نمایید که در صورت ثبت، نام کاربری دیگر قابل تغییر نیست اما رمز عبور می تواند توسط شما و همچنین کاربر تغییر کند.

شناسه شما :

شناسه شما در بخش کاربران در وردپرس شامل اطلاعاتی درباره حساب و خود شما می باشد که شما می توانید علاوه بر رویت آن ها، آن ها را ویرایش کرده و همچنین تغییراتی را در فضای کاربری به وجود بیاورید.

برای مثال شما قادر خواهید بود رمز عبور خود را تغییر دهید، میانبر هایی را برای صفحه کلید ها و همچنین ابزار ها فعال نمایید، رنگ های محیط مدیریت و همچنین حالت ویرایشگر به صورت دیداری را تغییر داده و شخصی سازی نمایید و …

اضافه کردن کاربران در وردپرس :

افزودن کابران

افزودن کابران

همان طور که ذکر کردیم شما می توانید در بخش کاربران در وردپرس، کاربران جدیدی را اضافه نموده و حتی برای آن ها نقش هایی را تعریف کنید. حال اگر بخواهیم چنین کاری را انجام بدهیم باید موارد زیر را در اضافه کردن کاربران در وردپرس به ترتیب مشخص کنیم که مانند عکس بالا شامل اند از:

نام کاربر :

نام کاربر یا همان نام کاربری یکی از موارد بسیار مهم در ورود به بخش مورد نظر در کاربران در وردپرس می باشد که حتما باید این نام را به زبان انگلیسی وارد کنیم و نامی را وارد کنیم که تکراری نباشد.

نام کاربری بعد از اینکه در قسمت کاربران در وردپرس ثبت شد دیگر قابل تغییر نمی باشد.

ایمیل :

در این بخش از افزودن کاربران در وردپرس می بایست یک ایمیل منحصر به فرد درج شود تا بتوان یک راه ارتباطی با کاربران داشت و خبرنامه ها و اطلاعات مربوط به کاربری را به آن آدرس فرستاد.

  نام :

این قسمت مربوط به نام فرد ثبت نام کننده می باشد که می بایست اسم کوچک فرد را در این قسمت وارد کرد. تکراری بودن اسم در این قسمت هیچ مانعی ندارد و می توان اسم های تکراری را نیز ثبت کرد‌.

نام خانوادگی :‌

در این قسمت نیز همانند قسمت بالا باید نام خانوادگی را وارد نمود و تکراری بودن نام نیز موردی ندارد.

وبسایت :

قسمت هایی که در بالا ذکر کردیم همگی اجباری بودند اما این قسمت اجباری نیست و فرد می تواند در صورت داشتن سایت، آدرس سایت خود را وارد کند تا سایر کاربران بتوانند از سایت او نیز بازدید به عمل آورده و او را بهتر بشناسند.

رمز :

در قسمت افزودن کاربران در وردپرس رمز مهمترین عامل برای ورود اشخاص به سایت می باشد که این رمز باید حداقل دارای ۸ کاراکتر باشد و از اعداد و ارقام تشکیل شود. رمز به همراه نام کاربری مورد استفاده قرار می گیرد و کاربر می تواند با وارد کردن آن در بخش پیشخوان، وارد شده و به امور خود رسیدگی کند.

فرستادن آگاه ساز به کاربر :

با انتخاب و فعال سازی این گزینه تمام اطلاعات کاربری برای کاربر جدید که به جمع کاربران در وردپرس وارد شده است، ارسال می شود و او می تواند در صورت فراموشی به آن ایمیل مراجعه کرده و یا از سایت بخواهد رمز جدیدی را برای ایمیل او ارسال کند.

کاربران وردپرس

کاربران وردپرس

نقش :

در این بخش شما می توانید نقش کاربران در وردپرس را مشخص نموده و وظایف آن ها را تعریف کرده و محدودیت هایی را برای آن ها قائل شوید. نقش های کاربری پیش فرض در کاربران وردپرس ۵ مورد هستند :

  • مشترک
  • مشارکت کننده
  • نویسنده
  • ویرایشگر
  • مدیر کل

مشترکین :

مشترکین در بخش کاربران در وردپرس می توانند دیدگاه ارسال کرده، نوشته ها را بخوانند و همچنین خبرنامه های سایت را دریافت نمایند اما نمی توانند تغییراتی را در محتویات سایت اعمال کنند.

مشارکت‌ کنندگان :

مشارکت کنندگان در بخش کاربران می توانند علاوه بر کار های مشترکین، نوشته هایی را در سایت ذخیره ‌کرده و محتویاتی را در سایت برای مدیرکل بفرستند اما نمی توانند خودشان محتویات را منتشر کرده و با رسانه هایی را در سایت قرار دهند.

نویسندگان :

نویسندگان می توانند نوشته های خود را در سایت منتشر کرده و فایل های چند رسانه ای را نیز در سایت قرار بدهند اما نمی توانند نوشته های دیگر نویسندگان را ویرایش کرده و تغییراتی را در آن ها انجام دهند.

ویرایشگران :

ویرایشگران میتوانند نوشته‌ های خود را در سایت قرار دهند و علاوه بر آن نوشته های سایر نویسندگان را نیز ویرایش کرده و تغییراتی را در آن ها اعمال نمایند.

مدیران:

مدیران می توانند به همه بخش های سایت نظارت کنند و همه فایل های منتشر شده را نیز مدیریت کرده و بررسی نمایند.

نظر