خطای صفحه سفید

خطای صفحه سفید در وردپرس

خطای صفحه سفید در وردپرس چیست؟

ممکن است وقتی بر روی یک لینک کلیک می کنید صفحه مد نظرتان باز نشود و وارد یک صفحه سفید شوید, به این صفحه , صفحه خطای صفحه سفید در وردپرس می گویند.

خطای صفحه سفید یکی از معروفترین خطاهای وردپرس است.مشکلی که خطای صفحه سفید یا مرگ وردپرس برای ما ایجاد می کند این هست که هیچ پیغامی برای شما نمایش نمی دهد تا بتوان آن خطا را حل کرد.

مشکل دیگر این خطا آن است که ممکن است فقط در بخشی از سایت خود را نشان دهد.برای مثال احتمال دارد فقط در بخش پیشخوان شما اتفاق بافتد,یا این احتمال وجود دارد که فقط در قسمت پست ها اتفاق افتاده باشد.

 

دلیل اتفاق افتادن خطای صفحه سفید یا مرگ وردپرس

چندین دلیل برای خطای مرگ سفید وجود دارد ازجمله آنها میزان حافظه پیش فرض Php یا اختلال در افزونه ها یا اختلال در قالبی است که از آن استفاده می کنید

 

راه حل خطای صفحه سفید در وردپرس

اگر با خطای صفحه سفید مواجه شدید مراحل زیر را انجام دهید:

      میزان محدودیت حافظه Php را افزایش دهید:

محدودیت حافظه php  به طور پیش فرض بر روی ۶۴ مگابایت است.اولین قدم برای حل این خطا , افزایش میزان محدودیت حافظه Php می باشد.برای این کار باید از پنل هاست خود وارد پوشه wp.confige.php شوید و کد زیر را یافته و حافظه بیشتری را برای آن قرار دهید

 

      افزونه ها را غیر فعال کنید:

اگر با افزایش میزان محدودیت حافظه مشکل حل نشد به سراغ افزونه ها بروید.

یکی از رایج ترین علل خطای صفحه سفید اختلال در افزونه های به کار رفته در وبسایت می باشد.برای حل خطا اگر  به پیشخوان وردپرستان دسترسی دارید از قسمت افزونه ها تمامی افزونه ها را غیر فعال کنید و اگر به پبشخوان دسترسی ندارید وارد پنل کابری خود شده و از مسیر wp-content/plugins  اسم پوشه plugins را تغییر دهید تا تمامی پلاگین ها غیر فعال شوند.

اگر بعد از انجام این کار خطا از بین رفت معلوم می شود که مشکل از افزونه های نصب شده است.پس به قسمت افزونه ها در پیشخوان خود رفته و افزونه ها را یکی یکی فعال کنید تا افزونه ای که باعث ایجاد خطا شده را پیدا کرده و آن افزونه را بررسی کنید.

 

    قالب خود را به قالب پیش فرض تغییر دهید:

اگر همچنان خطا رفع نشده است قالب خود را به قالب پیش فرض تغییر دهید.برای این کار یک پشتیبان از قالب خود بگیرید و بعد آن قالب را حرف کنید.

با این کار قالب پیش فرض جایگزین قالب قبلی میشود.سپس به قسمت phpmyadmin رفته و از دیتابیس خود جدول wp-optiond راپیدا کنید و مقادیر template styleshee را به نام قالب پیش فرض خود تغییر دهید.

 

اگر مشکل خطای صفحه سفید با موارد بالا حل نشد ما هم نسخه پشتیبان از سایت خود نداریم و ارایه دهنده میزبانی وب هم از سایت بکاپ گیری نکرده ما باید سایت خود را از ابتدا نصب کنیم و این خبری خوبی برای شما نخواد بود.تنها را زنده نگه داشتن سایت همین هست.

پس برای جلوگیری از این اتفاق حتما از سایت خود بکاپ گیری کنید و همچنین از ارایه دهنده های میزبان وبی استفاده کنید که به طور منظم از سایت شما بکاپ میکنند مانند (هاست ایران سرور)

 

 

 

نظر