جلسه دوازدهم ابزارک ها

ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس ، قبل از اینکه به قسمت توضیحات در رابطه با مدیریت ابزارک ها برویم باید شما عزیزان را با تعریف کلی از ابزارک ها آشنا ‌کنیم.

ممکن است بسیاری از شما در خیلی از مواقع با کلمه ی  ابزارک ها در وردپرس آشنا شده باشید و یا اینکه به گوشتان خورده باشد ولی به طور دقیق ندانید که وظیفه این ابزارک ها چیست و یا چگونه کار می کنند و چگونه می توانند به ما در طراحی یک سایت بسیار حرفه ای در وردپرس کمک کنند.

ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها

ابزارک ها در وردپرس چه چیزی هستند ؟

ابزارک ها در وردپرس یکی از مهم ترین اعضای وردپرس هستند که هر فردی برای اینکه بتواند یک طراحی سایت بسیار خوب و حرفه ای انجام دهد باید به خوبی آن ها را بشناسد و نحوه ی کار با آن ها را نیز به خوبی فرا گرفته باشد تا در میانه راه به مشکلی بر نخورد.

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم ابزارک ها در وردپرس مانند ویجت ها در اندروید و تلفن های هوشمند می باشند که امکانات موجود در سایت را به صورت میانبر در اختیار ما گذاشته و از پیمایش یک مسافت چند سیلابی در میان صفحات جلوگیری می کند.

با استفاده از ابزارک‌ها در وردپرس می توان بسیاری از خدمات را در سایت اجرا نمود مانند بخش‌ های متنوع تقویم، سایدبار، جستجو، گالری، ویدیو، ابر برچسب و… که تمامی این ابزارک ها می توانند در هر جایی که ما اراده کنیم در سایت قرار بگیرند و همانگونه که ما می خواهیم به کار خود عمل کنند.

مدیریت ابزارک

مدیریت ابزارک ها به این صورت است که شما می توانید به راحتی تمامی ابزارک ها را در سایت خود نظارت کنید و مشخص کنید که ابزارک ها در چه زمینه ای فعالیت کرده و در چه مکانی قرار بگیرند، ابزارک ها در وردپرس این قابلیت را دارند که در صفحات به خصوصی نیز فعالیت کنند بنابراین شما می توانید تعیین کنید که یک ابزارک در همه صفحات فعال باشد و یا اینکه تنها در یک برگه به خصوص به انتخاب شما.

البته یک نکته بسیار مهم وجود دارد که انتخاب مکان ابزارک در سایت شما وابستگی بسیار زیادی به نوع قالبی که برای سایت انتخاب کردید دارد، زیرا که قالب ها مکان هایی را باز گذاشته اند و مکان هایی نیز بسته هستند، بعضی از قالب ها نیز وجود دارند که از هیچ نوع ابزارکی پشتیبانی نمی کنند. پس اگر در برنامه هایتان برای طراحی سایت استفاده از ابزارک ها در وردپرس در دستور کار قرار دادید پیشنهاد می کنیم در انتخاب قالب سایت خود دقت بسیار زیادی استفاده کرده و همچنین قبل از خریداری و یا نصب پشتیبانی از ابزارک ها در وردپرس را بررسی نمایید.

ابزارک ها

ابزارک ها در وردپرس علاوه بر موارد ذکر شده در بالا امکانات سایت شما را نیز ارتقا می دهند و باعث می شوند تا سایت شما ظاهری حرفه ای و جذاب را به خودش بگیرد.

ابزارک ها در وردپرس به ما کمک می کنند تا قسمتی از قالب سایت را خودمان به صورت کاملا آسان و بدون کد نویسی طراحی کنیم تا به تمامی نیاز هایمان در طراحی سایت دست یابیم و تنها با چند بکشید و رها کنید ساده و حرکت موس مدیریت ابزارک ها را انجام داده و به قسمت های مختلف با میانبر ها دسترسی داشته باشیم.

ابزارک

ابزارک

افزودن ابزارک با دراگ و دراپ کردن

شما می توانید با مراجعه به پیشخوان وردپرس و کلیک بر روی گزینه نمایش و سپس ابزارک ها به قسمت ابزارک ها در وردپرس بروید و با کلیک بر روی قسمت افزودن با یک بکشید و رها کنید ساده ابزارک مورد نظر خود را به سایت خود افزوده و از آن بهره گیری نمایید.

بعد از اضافه کردن ابزارک ها می توانید وارد بخش تنظیمات هر ابزارک شوید و تغییرات دلخواه خود را انجام دهید اما حتما به خاطر بسپارید که تغییرات را بعد از اتمام ذخیره کنید تا این تغییرات بتوانند اعمال شوند و در سایت به نحو دلخواه شما عمل کنند.

اگر این کار را نکنید هیچ کدام از تغییرات شما ذخیره نمی شوند و زحمات شما به هدر می رود.

مدیریت ستون کناری وردپرس

ساید بار ها یکی از بهترین و رایج ترین مکان ها برای انتقال و جاگیری ابزارک ها در وردپرس می باشند زیرا که به راحتی و حتی بدون نیاز به یک خط کدنویسی می توان تنها با کشیدن و رها کردن ابزارک مورد علاقه خود را در سایت قرار دهیم و از آن استفاده کنیم.

به غیر از کشیدن و رها کردن یک راه دیگر نیز برای اضافه کردن ابزارک ها به سایت وجود دارد که شما باید در این روش بعد از رفتن به قسمت نمایش » ابزارک ‌ها ، ابزارک و یا ویجت مورد علاقه خود را که قصد اضافه کردن آن را در سایدبار دارید در هدف قرار دهید و سپس بر  فلش کوچکی که در کنار آن وجود دارد کلیک نمایید.

 بعد از اینکه کلیک کردید یک فهرست همراه با گزینه های متنوع برای شما باز می شود که می توانید با انتخاب هر کدام از این گزینه های متنوع انتخاب کنید که ابزارک مورد نظر شما در کدام قسمت قرار بگیرد.

اضافه ابزارک در پیشخوان

اضافه ابزارک

پیش نمایش ابزارک ها در وردپرس

شما می توانید با انتخاب گزینه پیش نمایش ابزارک ها در وردپرس، تصویری از آن ها وقتی که در سایت عمل می کنند مشاهده کنید و دریابید که قبل از اینکه آن ها را منتشر کنید به چه صورتی در سایت قرار می گیرند. این کار مانند امتحان کردن می ماند و پیشنهاد می کنیم قبل از انتشار حتما از گزینه پیش نمایش استفاده کنید تا در صورت وجود مشکل، آن را از بین برده و نگذارید خطایی باقی بماند.

گزینه‌ی پیش‌ نمایش زنده در بالای صفحه قسمت سمت راست برای شما جایگذاری شده است.

حذف ابزارک ها در وردپرس

شما می توانید در صورتی که از یک ابزارک ناراضی بودید و یا به آن احتیاجی نداشتید آن را به طور کلی حذف کرده و اثری از آن باقی نگذارید برای این کار می توانید به قسمت نمایش » ابزارک‌ها بروید و بعد از کلیک و انتخاب گزینه مشاهده، عنوان پاک کردن را انتخاب و سپس بله را بزنید. همچنین شما می توانید در صورت عدم حذف به صورت دائم با انتخاب گزینه غیر فعال سازی، ابزارک را فعلا غیر فعال کرده و در صورت نیاز بعد ها دوباره نصب کنید

نظر