wordpress-counter

معرفی کلی پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس مکانی است که شما می توانید اصلی ترین و مهمترین اجزای تشکیل دهنده ی سایت خود را مشاهده کرده و از آن قسمت بر تمامی امورات سایت خود نظارت کنید و به تمامی قسمت ها یک دسترسی سریع و منحصر به فرد را داشته باشید.

پس از آموزش های قبلی در کانون وردپرس حال نوبت به آن رسیده است که تمامی جزئیات پیشخوان وردپرس را مطالعه نموده و یک آگاهی نسبی نسبت به آن داشته باشید.

خانه در پیشخوان وردپرس

اولین بخش در پیشخوان وردپرس خانه است که شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به سایت خود و همچنین اخبار تمامی بروز رسانی های قالب، افزونه و خود وردپرس را از آن قسمت دریافت نموده و یک نظر کلی از سایت خود را داشته باشید.

پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس

نوشته در پیشخوان وردپرس

دومین موردی که شما مشاهده می کنید نوشته ها می باشد که خود زیر مجموعه هایی دارد که شامل است از همه نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب ها

در قسمت نوشته در وردپرس که مطلب بعدی ما است تمامی این موارد با ریز ترین و مهم ترین جزئیات خدمت شما عرض خواهد شد اما اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم. در قسمت همه نوشته ها شما تمامی نوشته هایی که تابحال در وردپرس انتشار داده اید را می توانید بر اساس طبقه بندی دلخواه مشاهده کرده و حتی ویرایش سریع را نیز در آن ها اعمال کنید.

در قسمت افزودن نوشته شما می توانید نوشته ها و مطالب خود را به راحتی ساخته و انتشار دهید.

دسته و برچسب نیز راه هایی برای دسته بندی و همچنین کیفیت مطلب می باشند که در بخش نوشته در وردپرس به خوبی به آن می پردازیم.

پیشخوان وردپرس-نوشته

پیشخوان وردپرس-نوشته

بخش رسانه در پیشخوان وردپرس

بخش رسانه  مکانی است که شما می توانید عکس ها و یا سایر رسانه های خود را به آنجا اضافه کرده و تمامی موارد اضافه شده را نیز مشاهده کرده و بررسی کنید به بخش رسانه کتابخانه نیز گفته می شود.

بخش رسانه

بخش رسانه

برگه ها در پیشخوان وردپرس

برگه ها در پیشخوان وردپرس یکی دیگر از مواردی است که ما در آینده در برگه در وردپرس به صورت کلی به آن می پردازیم و تمامی نکات در رابطه با افزودن برگه و همچنین آرایش های آن با شما گفت و گو می کنیم.

در برگه ها دو گزینه وجود دارد اول مشاهده تمامی برگه ها که امکان رویت تمامی برگه های انتشار یافته و همچنین پیشنویس شده را به شما می دهد و شما می توانید به راحتی تمامی تغییرات را نیز در آن ها اعمال کنید. گزینه بعدی افزودن برگه می باشد که شما می توانید با انتخاب آن یک برگه جدید ساخته و تمامی علایق خود را در آن پیاده کنید.

بخش برگه

بخش برگه

بخش دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس

دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس مکانی است که به شما اجازه می دهد تا تمامی نظرات کاربران و بازدید کنندگان سایت را مشاهده کرده و به آنها پاسخ دهید.

همچنین شما می توانید نظرات آن ها را پاک کرده و یا ویرایش هایی را در آن ها انجام داده و سپس آن را منتشر کنید. بخش دیدگاه ها یک بخش بسیار مهم برای وجهه سایت شما و همچنین سئو سایت شما می باشد که به شما پیشنهاد میکنیم حتما به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه ها

بخش نمایش در پیشخوان وردپرس

بخش نمایش یکی از مهمترین عوامل در سایت شما می باشد که نقش بسیار مهمی را نیز ایفا می کند که ما در بخش های بعدی به صورت کامل و توصیفی آن را برای شما توضیح می دهیم.

بخش نمایش در پیشخوان وردپرس شامل بخش هایی مانند پوسته یا همان قالب، سفارشی سازی، ابزارک ها، فهرست ها و ویرایشگر می باشد که پوسته ها فضای اصلی و نمایش سایت شما را بر عهده دارند، ابزارک ها امکان تغییرات و شخصی سازی های بسیار زیادی را برای شما فراهم می کنند، فهرست ها بخش منو در بالای صفحه سایت شما را تنظیم می کنند و ویرایشگر نیز امکان تغییرات بسیار زیاد و گسترده در نحوه نمایش سایت شما و همچنین ظاهر کلی سایت را به شما می دهد.

افزونه در پیشخوان وردپرس

افزونه ها یا پلاگین برنامه های بسیار مفید و پر کاربردی هستند که شما می توانید به کمک آن ها امکانات بسیار زیادی را به سایت خود اضافه کنید که می توان افزونه ووکامرس و یا همان فروشگاه ساز را به عنوان مثال معرفی کرد که نقش بسیار مهمی در سایت های فروشگاهی و شرکتی ایفا می کند.

افزونه در پیشخوان وردپرس شامل سه گزینه می باشد؛ افزونه های نصب شده، افزودن افزونه و ویرایشگر که همگی وظایف معلوم خودشان را دارند.

افزونه ها

افزونه ها

کاربران در پیشخوان وردپرس

کاربران نیز یکی دیگر از مواردی است که شما در پیشخوان وردپرس مشاهده می کنید و می توانید در آن لیست تمامی اعضا و کاربرانی که در سایت شما عضو شده اند و یا اشتراک تهیه کردند را مشاهده کرده و دسترسی های آن ها به هر کدام از قسمت های سایت خود را مشاهده کنید و دسترسی های مختلفی را برای آن ها تعریف کرده و یا تغییراتی در آن ها به وجود بیاورید‌.

کاربران

کاربران

ابزار در پیشخوان وردپرس

ابزار در پیشخوان وردپرس امکانات خاصی را برای درون ریزی و برون ریزی به شما می دهد که بعدا به صورت مفصل به آن می پردازیم.

تنظیمات در پیشخوان وردپرس

تنظیمات

تنظیمات

تنظیمات در وردپرس مانند هر چیز دیگر مهم ترین عضو در یک سیستم می باشد که شامل است از:

تنظیمات نوشتن: در این بخش از پیشخوان وردپرس شما قادر خواهید بود تنظیمات بسیار مهم را انجام داده و نحوه های انتشار مختلف را ایجاد کنید.

تنظیمات خواندن: تمامی تنظیمات ظاهری سایت را می توانید در این قسمت مدیریت کنید.

تنظیمات گفت و گو: تمامی تنظیمات بخش گفت و گو و ظاهر آن را می توان از این قسمت انجام داد.

تنظیمات رسانه: در این قسمت شما می توانید تنظیمات مربوط به عکس و دیگر رسانه ها را در بخش های اندازه، ارتفاع، حجم و نحوه قرارگیری مدیریت کنید.

تنظیمات پیوند یکتا: تمامی نشانی های برگه ها و نوشته های شما در این قسمت قابل مشاهده و تغییر است که به شما در این راستا کمک فراوانی می کند.

نظر