جلسه چهاردهم

تنظیمات وردپرس

آموزش بخش تنظیمات وردپرس

تنظیمات وردپرس آخرین بخش از آموزش کلی وردپرس می باشد که ما در آن به شما می آموزیم که چگونه بخش های مختلف سایت خود را بنا بر میل خود و سلیقه تان تغییر دهید و همان گونه که انتظار دارید سایت خود را طراحی کنید.

با فراگیری بخش آموزش تنظیمات وردپرس شما می توانید به همراه آموزش های قبلی یک سایت را از ۰ تا ۱۰۰ طراحی کنید و بدون نیاز به حتی یک خط کدنویسی تمامی انتظارت خود را، خود برآورده نمایید.

همانند تصویر زیر برای ورود به بخش تنظیمات وردپرس در ابتدا باید به پیشخوان وردپرس مراجعه نموده و سپس گزینه تنظیمات وردپرس را انتخاب نمایید‌.

تنظیمات وردپرس

تنظیمات وردپرس

آموزش تنظیمات وردپرس بخش همگانی

بخش همگانی تنظیمات وردپرس این امکان را به ما می دهد تا ما بتوانیم برای سایت خود عنوان و توضیح انتخاب کنیم و نوع و فونت تاریخ و زمان را تغییر دهیم و همچنین به طور کلی مدیریت هایی را انجام دهیم که در ادامه به صورت مفصل بیان خواهیم کرد.

به طور کلی اموری که می توان در بخش همگانی تنظیمات وردپرس تغییر  داد و مدیریت کرد شامل است از:

 • تعیین نام سایت: عنوانی که سایت با آن به نمایش در می آید.
 • نوشتن معرفی کوتاهی درباره سایت: نامی که سایت با آن معرفی می شود که می توان آن را شعار نیز نامید.
 • تعیین ایمیل اصلی سایت: مشخص کردن ایمیل سایت که از آن برای کاربران پیام هایی مانند سیستم عضویت و همچنین خبرنامه ارسال می شود.
 • تعیین زبان سایت: این قسمت مشخص می کند که سایت از چه زبانی پیروی کند.
 • تعین منطقه ای زمانی و ساختار زمانی سایت: با کمک این قسمت می توانید ساعت سایت را مشخص کرده و کاری کنید که نوشته ها با توجه به این ساعت منتشر شوند.

نکته ی مهم در قسمت ساعت و تاریخ این است که برای منطقه زمانی خاصی که در گزینه های وردپرس وجود ندارد باید از افزونه های جداگانه استفاده کنیم.

تنظیمات همگانی

تنظیمات همگانی

بخش نوشتن در تنظیمات وردپرس 

 بخش نوشتن در تنظیمات وردپرس به شما این قابلیت را می دهد تا بتوانید تنظیمات مربوط به بخش نوشته ها و به طور کلی تولید محتوا را مدیریت کرده و مطابق با میلتان تغییرات را عوض نمایید.

این تنظیمات شامل هستند از :

 • تعیین دسته بندی پیش فرض نوشته ها :

دسته ای به نام دسته بندی نشده در دسته های پیش فرض وردپرس وجود دارد که به طور کلی اگر ما نوشته خود را در دسته ی خاصی قرار ندهیم، آن نوشته به این دسته بندی منتقل می شود ما در تنظیمات وردپرس در این بخش می توانیم مشخص کنیم نوشته های دسته بندی نشده به کدام قسمت بروند و یا اینکه نام دسته ی دسته بندی نشده را تغییر دهیم.

 • ساختار پیش فرض نوشته :

پیش فرض ساختار و شکل و شمایل نوشته ها در تنظیمات وردپرس بر روی گزینه ی استاندارد قرار دارد که ما می توانیم در صورت تمایل با مراجعه به این بخش، تنظیمات را از روی پیش فرض خارج کرده و به تنظیمات مورد علاقه خود تغییر دهیم.

 • تعیین سرویس دهنده ایمیل
 • تعیین دسته ای از نوشته ها برای فرستاده شدن توسط ایمیل
تنظیمات نوشته

تنظیمات نوشته

بخش خواندن در تنظیمات وردپرس

  بخش خواندن در تنظیمات وردپرس این امکان را به شما می دهد تا بتوانید تنظیمات ظاهری و بصری نوشته ها و همچنین فضای وردپرس خود را مناسب با باب میلتان تغییر داده و شخصی سازی را انجام دهید.

در این بخش شما  می توانید تغییراتی مانند موارد زیر را اعمال کنید:

 • تعیین اینکه صفحه نخست سایت ایستا باشد یا به صورت بلاگ

شما در این قسمت می توانید نوع صفحه نخست را مشخص کنید و بین دو گزینه ی ثابت ماندن و متغیر ماندن یکی را برگزینید.

 • تعیین تعداد نمایش پست در وبلاگ

شما در این بخش می توانید مشخص کنید که در باکس اسکرولی چند تعداد پست به نمایش در بیاید.

 • تعیین عدم بررسی محتوای سایت توسط موتور های جستجوگر ( البته تیک دار کردن این گزینه اصلا به سود نمره سایت شما نیست و توصیه نمی شود )
تنظیمات خواندن

تنظیمات خواندن

بخش گفت و گو در تنظیمات وردپرس 

 تنظیمات وردپرس در این بخش مرتبط با بخش کاربران و ارسال نظر توسط آن ها و دیدگاه ها می باشد که شما می توانید با گزینه های این قسمت تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید. که این گزینه ها شامل اند از:

 • تعیین اینکه فقط کاربران سایت اجازه نوشتن دیدگاه برای نوشته ها دارن یا خیر

با تعیین این قسمت شما مشخص می کنید که کاربران بدون عضویت می توانند در سایت مشارکت کرده و دیدگاه بفرستند یا خیر

 • تعین اینکه هرگاه دیدگاه تازه ای برای نوشته ای فرستاده شد ایمیلی به مدیر سایت فرستاده شود.
 • تعیین مدت زمانی که میتوان برای یک نوشته دیدگاه فرستاد.
 • تعیین نمایش تعداد دیدگاه ها در یک صفحه
گزینه دیدگاه ها

گزینه دیدگاه ها

 

بخش رسانه در تنظیمات وردپرس

 این بخش، بخش بسیار ساده ای است و شما می توانید با گزینه هایی که این بخش در اختیار شما میگذارد، سایز و اندازه ی تصاویر و سایر رسانه ها را تعیین کند و پیش فرض های موجود را تغییر دهید.

گزینه رسانه ها

گزینه رسانه ها

گزینه های پیوندهای یکتا در تنظیمات وردپرس

 

این بخش نیز همانند بخش رسانه بخش ساده ای است و کار کردن با آن بسیار ساده و راحت است اما در بخش مهم ترین های پیوند یکتا یک گزینه بسیار مهم وجود دارد و آن هم تعیین ساختار نمایش و همچنین آدرس نوشته ها است که به آن آی دی می گویند و شما می توانید نوشته هایی که به صورت پیش فرض توسط سایت برای نوشته ها انتخاب شدند را تغییر داده و به آی دی مدنظر خود تغییر دهید.

یک نکته بسیار مهم در این قسمت وجود دارد که آن هم نام آی دی ها است و توصیه می کنیم که با این قسمت کاری نداشته باشید زیرا اگر حرفه ای نباشید و دانش برنامه نویسی نداشته باشید، با به هم ریختن شماره آی دی تمامی نوشته ها و برگه های شما با خطای ۴۰۴ مواجه می شوند.

پیوندهای یکتا

پیوندهای یکتا

امیدواریم از آموزش های وردپرس ما به خوبی بهره برده باشید، آرزو می کنیم که در طراحی های سایت خود موفق و پیروز باشید.

نظر